×
×
خانه » محصول » پکیج آموزش سالیدورک (SolidWorks) | مجتمع آموزشی امیرکبیر

پکیج آموزش سالیدورک (SolidWorks) | مجتمع آموزشی امیرکبیر
مقدماتی

امتیاز کاربران به دوره
شامل توضیحات ، لیست دروس و اطلاعات دوره

پکیج آموزش سالیدورک (SolidWorks) یکی از مهم‌ترین دوره‌هایی است که یک مهندس مکانیک به آن نیاز خواهد داشت. نرم‌افزار سالیدورکز یکی از نرم‌افزارهای بسیار مهم در زمینه‌ی مهندسی مکانیک است که به‌صورت گسترده برای مدلسازی قطعات جامد در حوزه‌ی ساخت و تولید در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این قسمت می‌توانید به اطلاعات بسیار مهمی در مورد این نرم‌افزار دست پیدا کنید. همچنین در پایان، پکیج آموزش SoliWorks مجتمع آموزشی امیرکبیر، ویژگی‌ها و سرفصل‌های آن معرفی شده است.

آموزش سالیدورک و اهمیت آن در صنعت

آموزش سالیدورک و اهمیت آن در صنعت

همین‌طور که می‌دانید، آموزش سالیدورک به‌صورت حرفه‌ای، تأثیر بسیار زیادی بر روی امکان ورود یک مهندس مکانیک به بازار کار ساخت و تولید دارد. اما چرا آموزش SolidWorks تا این اندازه مهم است؟ این نرم‌افزار چه قابلیت‌های مهمی دارد که آن را تا این اندازه محبوب کرده است؟

به‌عنوان نکته‌ی اول باید بدانید که نرم‌افزار SolidWorks در دسته‌ی نرم‌افزارهای CAD (Computer Aided Design) قرار می‌گیرد. بر اساس آنچه که در ویکی پدیا فارسی در مورد این نرم‌افزار عنوان شده است، سالیدورک نرم‌افزاری است که با استفاده از آن می‌توان قطعات مختلف را طراحی و مستندسازی کرد. این نرم‌افزار بر روی سیستم عامل ویندوز اجرا می‌شود و بر اساس آخرین آمار ارائه شده، حدود ۱۳۰۰۰۰۰ نفر از مهندسین مکانیک در سرتاسر دنیا و از جمله ایران، از این نرم‌افزار بسیار محبوب استفاده می‌کنند. این اولین دلیلی است که بر اساس آن می‌توان گفت که آموزش سالیدورک شانس شما را برای ورد به بازار کار بسیار افزایش خواهد داد.

اهمیت آموزش سالیدورک بر اساس قابلیت‌های نرم‌افزار

اهمیت آموزش سالیدورک بر اساس قابلیت‌های نرم‌افزار

یکی دیگر از مواردی اهمیت آموزش سالیدورک را بیشتر از پیش مشخص می‌کند، محیط قدرتمند این نرم‌افزار برای طراحی قطعات مختلف است.

نرم‌افزار SolidWorks دارای سه محیط متفاوت پارت (Part)، اسمبلی (Assembly) و همچنین دراوینگ (Drawing) است. همان‌طور که از نام این قسمت‌ها نیز مشخص است، قسمت پارت برای ترسیم و مدلسازی قطعات مورد استفاده قرار می‌گیرد. در قسمت اسمبلی می‌توانید قطعات مختلف یک مکانیسم را که در قسمت پارت آنها را طراحی کرده‌اید، بر روی یکدیگر سوار کرده و نحوه‌ی کارکرد آنها را مشاهده کنید؛ و در نهایت، در قسمت اسمبلی، می‌توانید نقشه‌ی قطعات طراحی شده را ترسیم کرده و به واحد ساخت انتقال دهید. تمامی این مراحل در دوره‌ی آموزش سالیدورک مجتمع آموزشی امیرکبیر، به شما آموزش داده خواهد شد.

با اطلاعاتی که در این قسمت ارائه شد، حالا دیگر می‌دانیم که روند آموزش سالیدورک به چه صورت است. شما به‌عنوان یک مهندس طراح، ابتدا قطعه‌ی مدنظر خود را طراحی می‌کنید، سپس قطعات را بر روی یکدیگر سوار می‌کنید تا یک مکانیسم تشکیل شود و در نهایت نیز خروجی طراحی خود را به‌صورت نقشه ترسیم خواهید کرد؛ همین!

آموزش سالیدورک فقط مخصوص مبتدیان نیست!

آموزش سالیدورک فقط مخصوص مبتدیان نیست!

آموزش سالیدورک فقط مخصوص افرادی که به تازگی قصد دارند تا به این حوزه وارد شوند نیست؛ حتی افرادی که سال‌ها است در زمینه‌ی طراحی قطعات فعالیت دارند نیز با یادگیری قابلیت‌های بیشتری از این نرم‌افزار، می‌توانند پروژه‌های حرفه‌ای‌تری را انجام دهند.

به‌عنوان مثال جعبه ابزار Weldment در سالیدورک یکی از قابلیت‌های پیشرفته‌ای است که می‌توانید با آموزش سالیدورک به‌صورت حرفه‌ای، بر آن مسلط شوید. تمام ابزارهای جوشکاری نرم‌افزار SolidWorks، با راست کلیک بر روی بخش Command Manager و سپس انتخاب مسیر Tabs > Weldments قابل دسترسی‌اند و پس از فعال کردن این گزینه، می‌توانید به این ابزارها دسترسی داشته باشید. همچنین امکان استفاده از دو استاندارد ANSI و ISO در این بخش وجود دارد.

یکی دیگر از قسمت‌هایی که معمولاً در تمامی نرم‌افزارهای CAD مهندسی مکانیک، و از جمله نرم‌افزار SolidWorks وجود دارد، قسمت Sheet Metal است. در این قسمت از نرم افزار می‌توانید به انجام پروژه‌های ورقکاری بپرازید. این قسمت نیز معمولاً در پارت حرفه‌ای آموزش سالیدورک به شما آموزش داده خواهد شد.

قسمت شیت متال سالیدورکز، کاربرد بسیار زیادی در صنعت دارد. در این قسمت تمامی کارهای مربوط به برشکاری و همچنین خم کردن ورق‌های فلزی با ضخامت کم و سطح گسترده را انجام دهید. به‌عنوان نمونه فرض کنید قرار است یک سینک ظرفشویی را طراحی کنید. تمامی قسمت‌های این سینک با استفاده از ورقکاری انجام می‌شود. اگر با دقت بیشتری به اطراف خود نگاه کنید، محصولات بسیار متعددی را خواهید یافت که با استفاده از ورقکاری تولید شده‌اند و همین مسئله، دلیل دیگری است بر اینکه آموزش سالیدورک به‌صورت حرفه‌ای می‌تواند برگ برنده‌ی شما برای ورود به بازار کار در این حوزه باشد.

۳ نکته‌ی طلایی برای انتخاب بهترین پکیج آموزش سالیدورک

۳ نکته‌ی طلایی برای انتخاب بهترین پکیج آموزش سالیدورک

برای اینکه بتوانید بهترین پکیج آموزش سالیدورک را انتخاب کنید، باید موارد مهمی را در نظر داشته باشید. در ادامه به ۳ نکته‌ی بسیار مهم در این خصوص خواهیم پرداخت:

1- پروژه محور بودن پکیج آموزش سالیدورک

یکی از اولین نکاتی که باید به آن توجه داشت، آموزش سالیدورک به‌صورت پروژه محور است. به‌عبارت دیگر، شما باید بعد از مشاهده‌ی پکیج آموزش سالیدورکز، یک متخصص تمام عیار در این حوزه باشید و نه فقط یک اپراتور ساده‌ی نرم‌افزاری!

2- باتجربه بودن مدرس پکیج آموزش سالیدورک

یکی دیگر از نکات قابل توجه در انتخاب بهترین پکیج آموزش سالیدورک، تجربه‌ی مدرس دوره است. بدیهی است که هر چه تجربه‌ی مدرس دوره بیشتر باشد، شما با چالش‌های واقعی بازار کار آشنا خواهید شد و به همین دلیل، موفقیت شما در پروژه‌های واقعی، بالاتر خواهد رفت.

3- آموزش سالیدورک با مدرک فنی و حرفه‌ای

برای بسیاری از افراد، امکان اخذ مدرک فنی و حرفه‌ای پس از اتمام پکیج آموزش سالیدورک، بسیار مهم است. اگر چه میزان تسلط شما به نرم‌افزار، قبل از هر چیز موردنیاز کارفرما است، اما با این وجود قرار دادن یک مدکر معتبر، مانند مدرک سازمان فنی و حرفه‌ای، می‌تواند رزومه‌ی شما را حرفه‌ای‌تر کند.

معرفی پکیج آموزش سالیدورک (SolidWorks) مجتمع آموزشی امیرکبیر

معرفی پکیج آموزش سالیدورک (SolidWorks) مجتمع آموزشی امیرکبیر

تا این قسمت حتماً به این نتیجه رسیده‌اید که آموزش سالیدورک می‌تواند تأثیر بسیار مهمی در ورود شما به بازار کار داشته باشد. همچنین با مهم‌ترین فاکتورهایی که برای انتخاب پکیج آموزش SolidWorks باید مدنظر قرار دهید نیز آشنا شده‌اید.

مجتمع آموزشی امیرکبیر این افتخار را دارد که بهترین پکیج‌ آموزش SolidWorks را با بالاترین کیفیت آماده و در اختیار علاقمندان به این حوزه قرار دهد. در این پکیج آموزشی، موارد زیر به‌صورت کاملاً عملی و پروژه محور به شما آموزش داده خواهد شد:
• ترسیم دوبعدی
• طراحی و مدلسازی سه بعدی
• مونتاژ قطعات صنعتی و طراحی دستگاه Assembly Design
• استخراج نقشه های ساخت و نقشه های کارگاهی و نقشه مرکب Drafting
• خواندن نقشه های صنعتی و علائم روی نقشه
• نورپردازی و رندرگیری قطعات صنعتی

در آموزش نرم افزار solidworks در 4 پارامتر زیر حرفه ای شوید :

در آموزش نرم افزار solidworks در 4 پارامتر زیر حرفه ای شوید :

 • طراحی هر نوع قطعه صنعتی و غیر صنعتی
 • ایجاد مجموعه های مونتاژی و طراحی دستگاه
 • نقشه کشی صنعتی با استفاده از درفتینگ نرم افزار سالیدورکز
 • رندرگیری و نور پردازی قطعات و دستگاه های صنعتی

کلام آخر

سوالات متداول در مورد پکیج آموزش SolidWorks

آموزش سالیدورک یکی از مهم‌ترین دوره‌هایی است که هر مهندس مکانیک که قصد دارد وارد بازار کار طراحی قطعات و ساخت و تولید شود، به آن نیاز خواهد داشت. در صورتی‌که زمان لازم برای شرکت در دوره‌های حضوری آموزش SolidWorks مجتمع آموزشی امیرکبیر را ندارید، همین حالا پکیج آموزش سالیدورکز را تهیه کنید و بر این نرم‌افزار قدرتمند مسلط شوید.

سوالات متداول

۱- آیا پکیج آموزش سالیدورک امیرکبیر پروژه محور است؟

بله، کاملاً. تمامی موارد مطرح شده در پکیج آموزش SolidWorks به‌صورت کاملاً پروژه محور به شما آموزش داده خواهد شد.

۲- آیا محتوای پکیج آموزش سالیدورک امیرکبیر با دوره‌ی حضوری آن متفاوت است؟

خیر. سیلابس پکیج آموزش سالیدورک امیرکبیر با دوره‌ی حضوری آن تفاوتی ندارد.

3- پیش نیاز این دوره پکیج آموزشی سالیدورک چیست ؟

بهتر است فراگیرقبل از دوره با استفاده از کتاب نقشه کشی صنعتی 1 تالیف احمد متقی پور با نماها، پرسپکتیو، برش ها و استثنائات برش آشنا شود.

4- مکمل این دوره چه دوره یا تخصص هایی است ؟

در کنار این دوره پکیج نقشه خوانی صنعتی و یا دوره حضوری نقشه خوانی صنعتی و تلرانس گذاری ابعادی و هندسی و نرم افزار کتیا  تاثیر بسیار زیادی در آموزش دارد.

5- توانایی فراگیر پس از گذراندن این دوره چیست ؟

فراگیر پس از گذراندن دوره توانایی کار کردن در شرکت فنی و مهندسی مکانیک را دارد. در این شرکت ها طراحی قطعات صنعتی از روی نقشه و مونتاژ قطعات صنعتی دستور کار است. آشنایی با نقشه خوانی صنعتی در این شرکت ها می تواند به افزایش پایه حقوق مهندس کمک نماید. هم چنین در این شرکت ها مهندسی که با فرآیند های ساخت و تولید آشنایی دارد به سرعت پیشرفت می نماید.

6- بازار کار نرم افزار سالیدورک  Solidworks در داخل و خارج کشور چگونه است ؟

این نرم افزار یکی از پر کاربردترین نرم افزارهای طراحی مکانیک در دنیا می باشد. به طوریکه بیش از دو میلیون کاربرد در بیش از 150000 شرکت دنیا از این نرم افزار استفاده می کنند. میزان حقوق کاربر سالیدورکز در ایران در سال 1401 بیش از دوازده میلیون تومان است ولی در خارج از کشور میزان درآمد کاربر سالیدورکز مثلا در آمریکا سالانه 200 تا 350 هزار دلار است.

با این نرم افزار می توانید درآمد ارزی نیز داشته باشید. این کار با فریلنسری و دور کاری میسر می باشد. نمونه سایت های فریلنسری میتوان به  upwork ، freelancer ، fiverr اشاره کرد.

7- تفاوت این دوره با سایر محصولات آموزشی دیگر چیست؟

هدف از این دوره فقط ارائه فیلم آموزشی به فراگیر نیست. یکی از تفاوت های  پکیج آموزشی سالیدورکز با سایر محصولات آموزشی مشابه، پشتیبانی و ارتباط با مدرس با تجربه این دوره با فراگیران است. هم چنین امکان برگزاری کلاس های رفع اشکال انلاین یا حضوری با مدرس نیز وجود دارد. بزرگترین تمایز پکیج آموزشی سالیدورکز با سایر پکیج های مجازی ،امکان اخذ سه نوع مدرک از مجتمع آموزشی امیرکبیر اصفهان است.

جزییات بیشتر

پکیج آموزش سالیدورک مقدماتی

جلسه اول:

معرفی کلی نرم افزارسالیدورک و محیط های آن

جلسه دوم:

فرمان نقطه (Point)در سالیدورک

جلسه سوم:

فرمان خط (Line)در نرم افزار سالیدورک

جلسه چهارم:

آموزش نکات تکمیلی فرمان خط در نرم افزار سالیدورکز

جلسه پنجم:

آموزش ابزار ترسیم مستطیل و چهار ضلعی (Rectangle) در نرم افزار سالیدورکس

جلسه ششم :

آموزش کامل فرمان دایره (Circle)در نرم افزار سالیدورک

جلسه هفتم:

آموزش فرمان های کمان (Arc)در سالیدورک

جلسه هشتم :

آموزش کامل ابزار اسلات (Slot)در نرم افزار سالیدورک

جلسه نهم :

آموزش ترسیم چند ضلعی منتظم (Polygon)در نرم افزار سالیدورکس

جلسه دهم :

آموزش رسم منحنی و بیضی در نرم افزار سالیدورک

جلسه یازدهم :

آموزش ابزارهای Fillet , Chamfer , Offsetدر نرم افزار سالیدورک

جلسه دوازدهم :

انواع الگو برداری آینه ای، خطی . دایره ای در ترسیمات نرم افزار سالیدورک

جلسه سیزدهم :

کار بر روی ترسیمه های دو بعدی در نرم افزار سالیدورکز

جلسه چهاردهم :

شروع فرمان های حجم دهی در محیط سه بعدی نرم افزار سالیدورک

جلسه پانزدهم:

ادامه مباحث حجم دهی خطی و ایجاد همگرایی و واگرایی در فرمان Extrude نرم افزار Solidwoks

جلسه شانزدهم:

آموزش ابزارهای تکمیلی فرمان Extrude جهت اعمال شرایط دلخواه روی حجم خطی مدل در محیط پارت نرم افزار سالیدورک

جلسه هفدهم :

• آموزش ابزار Extrude Cut سالیدورک جهت برداشتن حجم و سوراخکاری خطی مدل
• آشنایی با کانتورهای دوبعدی در نرم افزار Solidwoks

جلسه هجدهم:

• آشنایی با عملیات همگن سازی (Merge) سالیدورک برای ایجاد حجم های یکنواخت
• ایجاد چند Body با استفاده از فرمان های حجم دهی نرم افزار Solidwoks
• ابزار Fillet و Chamfer در سالیدورک برای ایجاد پخ های گرد و تیز در قطعات سه بعدی

جلسه نوزدهم:

• ایجاد مراجع هندسی (Reference Geometry) در سالیدورک
• آموزش ایجاد نقطه (Point) در نرم افزار Solidwoks
• ایجاد محور (Axis) در نرم افزار سالیدورک
• تعریف صفحه (Plane) در نرم افزار Solidwoks
• دستگاه مختصات (Coordinate System)

جلسه بیستم:

• ایجاد حجم دوار با استفاده از فرمان Revolved Boss در نرم افزار Solidwoks
• برداشتن حجم در مسیرهای دوار با استفاده از Revolved Cut سالیدورک
• استفاده از Convert Entities برای تبدیل لبه های مدل، به ترسیمه های دو بعدی

جلسه بیست و یکم:

• فرمان Shell برای تو خالی کردن حجم های توپر در سالیدورک
• استفاده از قابلیت Instant 3D برای بالا بردن سرعت ویراش در محیط سه بعدی

جلسه بیست و دوم:

ابزارهای الگوبرداری در محیط سه بعدی شامل :
الف) الگوبرداری آینه ای (Mirror)
ب) الگوبرداری خطی (Linear Pattern)
ج) الگوبرداری دایره ای (Circular Pattern)

جلسه بیست و سوم:

ایجاد ترسیمه های مستقل و حجم دهی با استفاده از دستورSwept Boss در نرم افزار سالیدورک

جلسه بیست و چهارم:

روش های مختلف ایجاد لچکی بین دو سطح قطعه کار با استفاده از فرمان های Extrude ، Rib و Gusset

پشتیبانی دوره و تماس با ما
شماره تماس
۰۹۰۲۲۲۰۷۱۶۲
ایمیل
eamirkabir.esf@gmail.com
پشتیبانی حضوری
اصفهان-مجتمع آموزشی امیرکبیر

روش پشتیبانی و پاسخگویی در امیرکبیر:

پس از خرید محصول و مشاهده فیلم ها در صورت بروز هر نوع مشکل با شماره 09022207162 تماس حاصل نموده و درخواست رفع آن را می نمایید. در صورت نیاز به مکالمه با مدرس دوره جناب مهندس بیگلری زمان مشاوره رزرو کرده و به صورت تلفنی یا آنلاین با مدرس ارتباط خواهید داشت. در صورتی که نیاز به رفع اشکال حضوری در اصفهان یا آنلاین دارید، پس از ارتباط با کارشناس ( به صورت تلفنی یا تیکت از طریق سایت) درخواست کلاس خصوصی نموده و در اسرع وقت جلسه ای برای شما هماهنگ خواهد شد.

مشاوره رایگان دریافت دوره آموزشی:
از زمان خرید محصول به مدت یکسال می توانید از یک جلسه مشاوره (ده دقیقه) استفاده نمایید.

دیدگاه و امتیاز کاربران
متوسط امتیاز ها
5.00
۱,۱۰۰,۰۰۰ تومان
5 ستاره
1
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

1 دیدگاه برای پکیج آموزش سالیدورک (SolidWorks) | مجتمع آموزشی امیرکبیر

 1. علی حیدری

  من این پکیج SolidWorks مقدماتی را خریدم و واقعا عالی بود. همچنین، پشتیبانی و آموزش‌های فراوانی برای استفاده بهینه از آن وجود دارد که به شدت کمک کننده بوده است. پیشنهاد می‌کنم به همه کسانی که به طراحی و مهندسی علاقه‌مندند این پکیج را تجربه کنند.

  • Eamirkabir

   باشکر از نظر پرانرژی و با ارزش شما دوست عزیز..خوشحالیم که توانستیم در مسیر موفقیت شما نقش کوچکی را ایفاکنیم..با آرزوی موفقیت

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱,۱۰۰,۰۰۰ تومان
 • سطح دوره : مقدماتی
 • نوع دوره : مجازی
 • زبان دوره : فارسی
 • شامل 24 جلسه
 • پیش نیاز : بدون پیشنیاز
 • 16 ساعت آموزش
 • گواهی حضور در دوره ، مدرک فنی و حرفه ای ، امکان ارائه مدرک بین المللی QAL
 • پکیج های مرتبط: Solidworks پروژه و تمرین ، Solidwoks 2، نقشه خوانی صنعتی
 • 100% دوره تکمیل شده است
 • بازگشت به صفحه :
  لینک کوتاه صفحه

  دوره های مرتبط

  پکیج آموزش کی شات

  پکیج آموزش کی شات
  پیشرفته و مبتدی

  20 ساعت آموزش
  0 دانشجو