×
×
خانه » محصول » اولین کنفرانس بین المللی مدیریت پروژه P3 Express

اولین کنفرانس بین المللی مدیریت پروژه P3 Express
پیشرفته و مبتدی

شامل توضیحات ، لیست دروس و اطلاعات دوره

اولین کنفرانس P3 express

اولین کنفرانس بین المللی مدیریت پروژه P3 Express به همت مجتمع آموزشی امیرکبیر و اساتید گرانقدر حوزه مدیریت پروژه ایران در آذر ماه 1402 در اصفهان برگزار شد. در این کنفرانس موضوعات مختلف این استاندارد توسط اساتید با مثال ها و روش های مختلف بیان شد. همچنین اساتید بین المللی P3 express مانند جناب آقای نادر خرمی راد ، فرانک ترلی،آلبینا کوزنتسوفا،دمیتری لنکوو و …. از طریق روش های مختلف ویدئو کنفرانس و فیلم های آماده ، در راستای موضوعات مختلف سخنرانی کردند.

از آنجایی که این کنفرانس از نظر علمی در سطح بسیار بالایی نیز قرار داشت، ویدئو با کیفیت آن تهیه شده و در اختیار علاقمندان قرار گرفته. شما می توانید این ویدئو را از همین صفحه خریداری نمایید.قبل از خرید ویدئو می توانید در ادامه اطلاعات مناسبی از استاندارد P3 express را مطالعه کنید.

P3 express چیست؟

متودولوژی P3 express در واقع یک متودولوژی ساده و حداقلی است. این متودولوژی فرایندهای آموزش مدیریت پروژه را بسیار ساده میکند. جملات ذکر شده را میتوان در پاسخ به سوال P3 express چیست؟ بیان کرد.این استادارد به کمک Creative Commons Attribution به صورت آزاد در اختیار عموم قرار گرفته است. یعنی شما برای استفاده از آن ملزم به پرداخت هزینه به ارگان و سازمان خاصی نیستید.

چرا از P3 express استفاده میشود؟

سوال مهمی که وجود دارد این است که با وجود سیستم های معمول و معروفی مانند PMBOK و Prince2 ، چرا از P3 express استفاده میشود؟

پاسخ به این سوال تقریبا ساده است. در این رابطه باید گفت، درست است که استانداردها و متودولوژی‌های معروفی مانند PMBOK, Prince2 بسیار کامل و حرفه‌ای هستند، اما استفاده از آن‌ها در بسیاری از پروژه‌ها در سطوح متوسط و کوچک بسیار پیچیده است. این امر نتنها باعث سهولت در مدیریت این نوع از پروژه‌ها نمی‌شود، بلکه به پیچیدگی آن‌ها نیز می‌افزاید.

P3 express چگونه کار می‌کند؟

P3 express از روش ایجاد چرخه‌ برای ساده‌سازی هرچه بیشتر فعالیت‌های مدیریت پروژه استفاده می‌کند. چرخه‌ها بر اساس دوره‌های ماهانه، هفتگی و روزانه هستند.هرکدام از این چرخه‌ها بر یکی از جنبه‌های مدیریتی تمرکز دارند.علاوه بر این چرخه‌ها، دسته‌ای از فعالیت‌ها برای آغازش پروژه در ابتدا و برخی برای خاتمه آن در انتهای کار وجود دارند. چرخه‌ای از فعالیت‌ها نیز برای مدیریت و استفاده از منافع پروژه پس از اتمام در نظر گرفته شده است.

P3 express از 33 فعالیت مدیریتی تشکیل شده است.این 33 فعالیت در 7 گروه قرار داده شده‌اند. درواقع این فعالیت‌ها چرخه عمر پروژه را تشکیل می‌دهند.
در تمامی مراحل و فعالیت‌های P3 express، از اصول و قواعد خاصی استفاده می‌شود، که اصطلاح به آن NUPP گفته می‌شود که در واقع مخفف (Nearly Universal Principles of Projects) می‌باشد.

آشنایی با اصول شش‌گانه NUPP

اصول شش‌گانه NUPP عبارتند از:

NUP1 : نتایج و حقایق بر دلبستگی‌ها مقدم هستند.
NUP2 : از انرژی و منابع محدود به صورت بهینه استفاده کنید.
NUP3 : همیشه غیرانفعالی رفتار کنید.
NUP4 : به یاد داشته باشید استحکام یک زنجیره به‌اندازه استحکام ضعیف‌ترین حلقه آن است.
NUP5 : بدون وجود هدف واضح و مشخص دست به انجام هیچ کاری نزنید.
NUP6 : از اجزای تکرارپذیر استفاده کنید.

همچنین در در P3 express، نقش‌های زیر پیش‌بینی شده است:

تیم مدیریت پروژه: می‌توان گفت تیم مدیریت از یک یا چند نفر تشکیل شده است. این افراد برحسب اندازه و پیچیدگی پروژه مسئولیت انجام فعالیت‌های مدیریتی را برعهده دارند.

مدیر پروژه: مدیر پروژه شخصی است که هدایت تیم مدیریت پروژه را برعهده دارد. مدیر پروژه مسئول فعالیت‌های موجود در فرایند مدیریت پروژه است.

حامی: حامی، شخص یا سازمانی است که مسئولیت نتیجه نهایی پروژه، بودجه و روش‌های تامین آن را برعهده دارد. مدیر پروژه گزارش‌های مورد نیاز را به حامی ارائه می‌دهد.

تیم(های) ساخت داخلی/خارجی: اصولا در هر پروژه، یک یا چند تیم وظیفه ساخت و تولید محصول در پروژه را بر عهده دارند. در صورتیکه این تیم از اعضای سازمان تشکیل شده باشد به آن تیم داخلی گویند، همچنین تیم‌های خارج از سازمان نیز ممکن است وجود داشته باشند که توسط مدیر پروژه تامین کننده (پیمانکار) هدایت می‌شوند .

مدیر پروژه مشتری: اگر پروژه برای یک مشتری خارج از سازمان انجام شود، مشتری می¬تواند یک مدیر پروژه ویژه خود را در پروژه قرار دهد.

جزییات بیشتر

سوالات متداول

در کنفرانس P3 express اصفهان چه موضوعاتی مطرح شده است؟

اولین کنفرانس P3 express ایران در آذر ماه 1402 در اصفهان و به همت مجتمع آموزشی امیرکبیر اصفهان، شرکت بین المللی هیوا و اساتید گرانقدر همچون مهندس عباس مقدسی، مهندس مهدی حسینی،مهندس زینب آقابابایی، مهندس فردین رضایی و سایر سخنرانان و عزیزان برگزار شد.
فیلم کامل کنفرانس P3 express برای افرادی که به صورت حضوری نتوانستند در آن حضور داشته باشند در دسترس قرار گرفته است.

آیا می‌توان این فیلم را به عنوان فیلم آموزش P3 express در نظر گرفت؟

هرچند مطالب مطرح شده در این کنفرانس بسیار کاربردی و عملی بوده است ، اما با توجه به گستردگی استاندارد P3 express نمی‌توان از این فیلم به عنوان فیلم آموزش P3 express استفاده کرد. اما مطالب عملی و تجربیات اساتید در این حوزه در این فیلم آموزشی بسیار کاربردی و مفید میباشد.

پشتیبانی دوره و تماس با ما
شماره تماس
09938735834
ایمیل
eamirkabir.esf@gmail.com
پشتیبانی حضوری
اصفهان-مجتمع آموزشی امیرکبیر
دیدگاه و امتیاز کاربران
متوسط امتیاز ها
0
۲۵۰,۰۰۰ تومان
5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “اولین کنفرانس بین المللی مدیریت پروژه P3 Express”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵۰,۰۰۰ تومان
 • سطح دوره : پیشرفته و مبتدی
 • نوع دوره : مجازی
 • زبان دوره : فارسی
 • شامل 4 جلسه
 • پیش نیاز : بدون پیشنیاز
 • 7 ساعت آموزش
 • 100% دوره تکمیل شده است
 • بازگشت به صفحه :
  لینک کوتاه صفحه

  دوره های مرتبط

  پکیج آموزش MSP

  پکیج آموزش MSP | مجتمع آموزشی امیرکبیر
  پیشرفته و مبتدی

  11 ساعت آموزش
  46 دانشجو
  ۱,۱۰۰,۰۰۰ تومان