×
×
خانه » محصول » پکیج آموزش ایتبس (Etabs) سازه بتنی | مجتمع آموزشی امیرکبیر

پکیج آموزش ایتبس (Etabs) سازه بتنی | مجتمع آموزشی امیرکبیر
از مقدماتی تا پیشرفته

شامل توضیحات ، لیست دروس و اطلاعات دوره

آموزش ایتبس یکی از قابلیت‌های اساسی است که هر مهندسی عمران باید بر آن تسلط داشته باشد. ایتبس نرم‌افزاری کاربردی برای طراحی انواع سازه‌های ساختمانی است و به‌دلیل هماهنگی با آیین‌نامه‌هایی که از آنها در کشور استفاده می‌کنیم، بین مهندسین محاسب سازه از محبوبیت بالایی برخوردار شده است. با استفاده از پکیج Etabs سازه بتنی مجتمع آموزشی امیرکبیر، می‌توانید به‌صورت پروژه محور این نرم‌افزار را آموخته و از مفاهیمی که یاد گرفته‌اید برای ورود به بازار کار استفاده کنید.

این پکیج به‌گونه‌ای طراحی شده است که با استفاده از آن خواهید توانست طراحی سازه‌های بتنی را به‌صورت کامل و از صفر تا صد به سرانجام برسانید. در ادامه، اطلاعات و جزئیات این پکیج آموزشی توضیح داده شده است.

کمی بیشتر در مورد ایتبس (Etabs) + مراحل اساسی در آموزش ایتبس

کمی بیشتر در مورد ایتبس (Etabs) + مراحل اساسی در آموزش ایتبس

ایتبس نرم‌افزاری است که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا سازه‌های ساختمانی با انواع پیچیدگی‌ها را طراحی کنید. از این جهت بر ساختمانی بودن سازه‌ها تأکید می‌کنیم، چون سازه‌های غیرساختمانی مانند سوله‌ها، سازه‌های زیرزمینی مانند مخازن‌، تونل‌ها و … امکان طراحی توسط ایتبس را ندارند و یا حداقل طراحی آنها در نرم‌افزارهای تخصصی دیگر مانند SAP2000 بسیار ساده‌تر طراحی می‌شود.

اما روند طراحی سازه در نرم‌افزار Etabs چگونه است؟‌ دانستن این موضوع به شما کمک خواهد کرد تا آموزش ایتبس را به‌صورت واقع‌گرایانه‌تر دنبال کنید.

گام اول آموزش ایتبس: آکس‌بندی

کاری که یک مهندس طراح سازه با ایتبس انجام می‌دهد، شامل چند مرحله‌ی اساسی است. در گام اول شما باید دستگاه مختصات را تعریف کرده و بر اساس طرح معماری، آکس‌بندی سازه را انجام دهید. این، اولین مرحله‌ای است که در آموزش ایتبس خواهید آموخت.

گام دوم آموزش ایتبس: تعریف ویژگی‌ها با منوی ‌Define

در گام بعدی آموزش ایتبس، باید به معرفی مصالح مصرفی (شامل بتن، آرماتور و فولاد)، مقاطع مورد استفاده در سازه شامل مقاطع میله‌ای، صفحه‌ای و …، انواع و حالات بار، ترکیبات بارگذاری و … بپردازید.

گام سوم آموزش ایتبس: ترسیم هندسه‌ی سازه با منوی Draw

بعد از آن باید ترسیم هندسه‌ی سازه را شروع کنید. در این مرحله از آموزش Etabs باید نحوه‌ی ترسیم انواع المان‌های سازه‌ای از جمله ستون‌ها، تیرها‌، سقف‌ها، دیوارها و … را با استفاده از ابزارهای مختلف یاد بگیرید. کل این مرحله با استفاده از ابزارهایی که در منوی Draw قرار گرفته است، انجام خواهد شد.

گام چهارم آموزش ایتبس: اختصاص ویژگی‌ها با منوی Assign

یکی از مهم‌ترین مراحل در آموزش ایتبس، منوی Assign است. با استفاده از گزینه‌هایی که در این منو قرار گرفته شده است، تمامی ویژگی‌های موردنیاز به انواع المان‌ها اختصاص خواهد یافت. به‌عنوان نمونه اگر بخواهید گره پای یک ستون را گیردار کنید، گزینه‌ی موردنظر در منوی ‌Assign قرار گرفته است. همچنین بارگذاری لازم بر روی المان‌های مختلف، با استفاده از همین منو انجام خواهد شد.

گام پنجم آموزش ایتبس:‌ تحلیل سازه با منوی Analyze

تا گام قبل، تمام اطلاعات توسط شما به ایتبس ارائه می‌شد. از این مرحله شما ایتبس به شما خروجی می‌دهد. در این مرحله از آموزش ایتبس، شما سازه‌تان را تحلیل خواهید کرد. کنترل نتایج تحلیل از جمله موارد بسیار مهمی است که باید در ‌‌آموزش Etabs به آن توجه زیادی کنید. کنترل‌های بسیار مهمی مانند کنترل دریفت، کنترل پیچش و … تماماً بر اساس گزارش‌هایی که در این مرحله به شما ارائه می‌شود، انجام خواهد شد.

گام ششم آموزش ایتبس:‌ طراحی سازه با منوی Design

حالا قطار آموزش ایتبس شما در ایستگاه پایانی قرار دارد. در این مرحله باید نتایج طراحی سازه‌تان را از ایتبس دریافت کنید. در صورتی‌که نتایج قابل قبول باشد، کار شما با ایتبس تمام است و باید نقشه‌های سازه‌تان را ترسیم کنید که این مرحله، در آموزش‌های دیگری ارائه شده است.

چرا آموزش ایتبس مهم است؟

چرا آموزش ایتبس مهم است؟

به دلایل متعددی، نرم‌افزار ایتبس به‌عنوان تنها نرم‌افزار طراحی سازه‌های ساختمانی، از سال‌ها قبل در بین مهندسین محاسب از مقبولیت زیادی برخوردار بوده است. حالا دیگر تقریباً تمامی سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان، این نرم‌افزار را به رسمیت شناخته و به نتایج آن اعتماد می‌کنند.

محیط کاربرپسند بودن نرم‌افزار، امکان استفاده از آیین‌نامه‌های معتبر مانند آیین‌نامه‌ی ACI، یوروکد و …، ابزارهای متعدد برای مدلسازی ساده و همچنین امکانات بی‌نظیری که برای طراحی سازه‌ها، چه سازه بتنی و چه سازه‌های فولادی در این نرم‌افزار وجود دارد، از دلایل محبوبیت آن است.

این دلایل سبب شده است تا آموزش ایتبس به یکی از دوره‌های بسیار مهم و ضروری در صنعت ساختمان و مهندسی عمران تبدیل شود. به جرأت می‌توان گفت که هیچ شرکت فعال در طراحی سازه نیست که به‌صورت گسترده از این نرم‌افزار استفاده نکند.

بنابراین در صورتی‌که قصد دارید تا کار خود را به‌عنوان یک مهندس تراز اول محاسب سازه شروع کنید و یا دانسته‌های قبلی خود را به‌روز کنید، حتماً از پکیج آموزش ایتبس مجتمع آموزشی امیرکبیر استفاده کنید. در ادامه به شما خواهیم گفت که چه چیز این پکیج آموزشی را از نمونه‌های مشابه متمایز می‌کند.

چرا باید از پکیج آموزش ایتبس مجتمع آموزشی امیرکبیر استفاده کرد؟

چرا باید از پکیج آموزش ایتبس مجتمع آموزشی امیرکبیر استفاده کرد؟

اگر به‌دنبال پکیج آموزش ایتبس، سری به وب سایت‌های اینترنتی و یا صفحات اینستاگرامی زده باشید، حتماً متوجه شده‌اید که پکیج‌های آموزشی بسیاری در این زمینه وجود دارد. اما شما کدام یک از آنها، بهترین پکیج آموزش Etabs است؟ به کدام یک از این تبلیغات می‌توان اعتماد کرد؟
اگر می‌خواهید بهترین پکیج آموزش Etabs را تهیه کنید، به موارد زیر توجه داشته باشید:

۱- پروژه محور بودن پکیج آموزش ETABS

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در انتخاب بهترین پکیج آموزش ایتبس باید به آن توجه داشته باشید، پروژه محور بودن آموزش تهیه شده است. دقت کنید که شما نه قرار است و نه باید به یک اپراتور صرف نرم افزار تبدیل شوید. شما باید به یک طراح سازه تبدیل شوید؛ کسی که در مورد سازه حس دارد، رفتار آن را درک می‌کند و از ابزاری به اسم ایتبس برای طراحی آن استفاده خواهد کرد. این قابلیت صرفاً با پکیج پروژه محور آموزش ETABS به‌دست خواهد آمد و لاغیر! و این همان موردی است که ما در دوره‌ی مجازی آموزش ETABS امیرکبیر به‌عنوان مهم‌ترین نکته، مدنظر قرار داده‌ایم.

۲- با تجربه بودن مدرس پکیج آموزش ETABS

یکی دیگر از نکاتی که در انتخاب بهترین پکیج آموزش ایتبس باید به آن توجه داشته باشید، مهارت و تجربه‌ای است که مدرس دوره باید داشته باشد تا به بهترین نتیجه دست پیدا کنید.
به‌عنوان توضیح بیشتر، باید در نظر داشته باشید که هر پروژه چالش‌هایی دارد که ممکن است تا قبل از این، به آنها برخورد نکرده باشید. یک مدرس باتجربه می‌تواند با ارائه‌ی مثال‌های متعدد، نحوه‌ی مواجهه با این چالش‌ها را به شما توضیح داده و شما را برای ورود به بازار کار و مواجه شدن با انواع دیگری از این مشکلات آماده کند.

این حالت را با حالتی مقایسه کنید که شما در طول مشاهده‌ی پکیج آموزش ایتبس انتخابی‌تان، فقط یک پروژه و آن هم در ساده‌ترین حالت ممکن را طراحی خواهید کرد. واضح است که در این صورت، پس از ورود به بازار کار و مواجه شدن با مشکلات جدید، نمی‌توانید آنها را حل کنید و ناگزیر، باید دوباره وقت و زمان بیشتری را برای آموزش جامع ایتبس صرف کنید.

ما در مجتمع آموزشی امیرکبیر، این مشکل را برای شما حل کرده ایم. پکیج آموزش ایتبس امیرکبیر به‌گونه‌ای طراحی شده است که شما در طی آن با انواع مختلفی از چالش‌هایی که ممکن است در حین انجام پروژه به آنها برخورد کنید، مواجه شده و راه‌حل آنها را نیز کشف کنید.

۳- مدرک فنی و حرفه‌ای بعد با پکیج آموزش ایتبس

اگر چه مهم‌ترین نکته برای اینکه بعد از آموزش ایتبس بتوانید به‌عنوان یک مهندس محاسب سازه وارد بازار کار شوید این است که بر نرم‌افزارها، آیین‌نامه‌ها و … تسلط داشته باشید و به‌طور خلاصه بتوانید یک پروژه را به‌صورت کامل انجام دهید، اما با این حال داشتن یک مدرک معتبر می‌تواند باعث پربارتر شدن رزومه‌تان شود.

مدرک فنی و حرفه‌ای مهم‌ترین مدرکی است که می‌توانید بعد از آموزش ایتبس آن را به‌دست آورید. نکته‌ای که پکیج آموزش ETABS مجتمع آموزشی امیرکبیر را از تمامی نمونه‌های مشابه، متمایز می‌کند این است که بعد از مشاهده‌ی دوره، در صورتی‌که بتوانید در آزمون یا پروژه‌ای که توسط اساتید مجتمع برگزار می‌شود، حدنصاب قبولی را به‌دست آورید، می‌توانید به‌صورت مستقیم در آزمون فنی و حرفه‌ای نیز شرکت کرده و مدرک معتبر این سازمان را نیز اخذ کنید.

جمع‌بندی

سوالات متداول درمورد آموزش ایتبس

آموزش ایتبس جزء مواردی الزامی برای افرادی است که قصد دارند وارد بازار کار طراحی سازه شوند. اگر شما نیز جزء افرادی هستید که به طراحی سازه علاقه دارید و قصد دارید تا در آینده وارد این بازار جذاب شوید و یا اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید، پکیج آموزش ETABS بتنی مجتمع آموزشی امیرکبیر دقیقاً برای شما ساخته شده است. پکیج آموزشی ETABS امیرکبیر، به‌صورت کاملاً پروژه محور و توسط مهندسین محاسب تراز اول طراحی و با کیفیت بسیار بالا ساخته شده است. با استفاده از این پکیج هم بر مسائل آیین‌نامه‌ای طراحی سازه‌های بتنی تسلط بالایی خواهید یافت و خواهید توانست به‌صورت مطمئن به بازار کار وارد شوید.

جزییات بیشتر

سؤالات متداول

۱- آیا پکیج آموزش ایتبس امیرکبیر، پروژه محور است؟

بله. یکی از مزیت‌های اصلی پکیج آموزش ایتبس امیرکبیر، پروژه محور بودن دوره است.

۲- آیا با پکیج آموزش ایتبس امیرکبیر، می‌توان مدرک فنی و حرفه‌ای دریافت کرد؟

بله. در صورتی‌که بعد از مشاهده‌ی فیلم‌های دوره‌ی آموزش ایتبس، در آزمون و یا پروژه‌ای که توسط اساتید امیرکبیر طراحی می‌شود، حدنصاب قبولی را کسب کنید، می‌توانید در آزمون فنی و حرفه‌ای شرکت کرده و این مدرک را نیز دریافت کنید.

پشتیبانی دوره و تماس با ما
شماره تماس
۰۹۰۲۲۲۰۵۴۷۱
ایمیل
eamirkabir.esf@gmail.com
پشتیبانی حضوری
اصفهان-مجتمع آموزشی امیرکبیر

روش پشتیبانی و پاسخگویی در امیرکبیر:

پس از خرید محصول و مشاهده فیلم ها در صورت بروز هر نوع مشکل با شماره ۰۹۰۲۲۲۰۵۴۷۱ تماس حاصل نموده و درخواست رفع آن را می نمایید. در صورت نیاز به مکالمه با مدرس دوره جناب مهندس زارعی زمان مشاوره رزرو کرده و به صورت تلفنی یا آنلاین با مدرس ارتباط خواهید داشت. در صورتی که نیاز به رفع اشکال حضوری در اصفهان یا آنلاین دارید، پس از ارتباط با کارشناس ( به صورت تلفنی یا تیکت از طریق سایت) درخواست کلاس خصوصی نموده و در اسرع وقت جلسه ای برای شما هماهنگ خواهد شد.

مشاوره رایگان دریافت دوره آموزشی:
از زمان خرید محصول به مدت یکسال می توانید از یک جلسه مشاوره (ده دقیقه) استفاده نمایید.

دیدگاه و امتیاز کاربران
متوسط امتیاز ها
0
۱,۵۶۰,۰۰۰ تومان
5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

4 دیدگاه برای پکیج آموزش ایتبس (Etabs) سازه بتنی | مجتمع آموزشی امیرکبیر

 1. نگار شاه علایی

  بنده سال 90 دانشجوی استاد زارعی بودم و از علم ایشان بهرمند شدم ، قطعا به دوستان دیگه هم دوره های مجازی و حقیقی تون را توصیه می کنم ، در صورت امکان پکیج طراحی اتصالات سازه را هم بسازید تا بتونیم از مطالب تون استفاده کنیم . ممنونم از شما

  • خانم مهرابی

   سلام ممنون از نظر شما
   در دستور کار قرار خواهد گرفت.

 2. بهزاد

  سلام چرا سقف وافل اموزش داده نشده

  • خانم مهرابی

   سلام ،در پکیج آموزشی سیف به این موضوع پرداخته شده است.این پکیج به زودی آماده و ارایه میشود.

 3. مجید

  سلام ایا این آموزش مطابق مقررات ملی مبحث 9 ویرایش 99 هست یا 92

  • h.zareie

   آخرین ویرایش کار شده و آپدیت یکساله اون هم به شما رایگان‌داده می شه

 4. علی باقری

  سلام و عرض و ادب
  از نظر من دوره کاملی هست نسبت به اموزشکده های دیگه
  ولی کلا نظر من اینه که کنار اموزش بتید کار کرد و درگیر پروژه واقعی شد وگرنه درکی از عمران و نرم‌افزار و … نمیتونید پیدا کنید

  • Your Name

   سلام
   ممنون از شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱,۵۶۰,۰۰۰ تومان
 • سطح دوره : از مقدماتی تا پیشرفته
 • نوع دوره : مجازی
 • زبان دوره : فارسی
 • شامل 81 جلسه
 • پیش نیاز : بدون پیشنیاز
 • 55 ساهت آموزش
 • مدرک تخصصی
 • 100% دوره تکمیل شده است
 • بازگشت به صفحه :
  لینک کوتاه صفحه