×
×
خانه » محصول » پکیج آموزش ایتبس (Etabs) سازه بتنی | مجتمع آموزشی امیرکبیر

پکیج آموزش ایتبس (Etabs) سازه بتنی | مجتمع آموزشی امیرکبیر
حرفه‌ای

شامل توضیحات ، لیست دروس و اطلاعات دوره

آموزش ایتبس یکی از قابلیت‌های اساسی است که هر مهندسی عمران باید بر آن تسلط داشته باشد. ایتبس نرم‌افزاری کاربردی برای طراحی انواع سازه‌های ساختمانی است و به‌دلیل هماهنگی با آیین‌نامه‌هایی که از آنها در کشور استفاده می‌کنیم، بین مهندسین محاسب سازه از محبوبیت بالایی برخوردار شده است. با استفاده از پکیج Etabs سازه بتنی مجتمع آموزشی امیرکبیر، می‌توانید به‌صورت پروژه محور این نرم‌افزار را آموخته و از مفاهیمی که یاد گرفته‌اید برای ورود به بازار کار استفاده کنید.

این پکیج به‌گونه‌ای طراحی شده است که با استفاده از آن خواهید توانست طراحی سازه‌های بتنی را به‌صورت کامل و از صفر تا صد به سرانجام برسانید. در ادامه، اطلاعات و جزئیات این پکیج آموزشی توضیح داده شده است.

کمی بیشتر در مورد ایتبس (Etabs) + مراحل اساسی در آموزش ایتبس

کمی بیشتر در مورد ایتبس (Etabs) + مراحل اساسی در آموزش ایتبس

ایتبس نرم‌افزاری است که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا سازه‌های ساختمانی با انواع پیچیدگی‌ها را طراحی کنید. از این جهت بر ساختمانی بودن سازه‌ها تأکید می‌کنیم، چون سازه‌های غیرساختمانی مانند سوله‌ها، سازه‌های زیرزمینی مانند مخازن‌، تونل‌ها و … امکان طراحی توسط ایتبس را ندارند و یا حداقل طراحی آنها در نرم‌افزارهای تخصصی دیگر مانند SAP2000 بسیار ساده‌تر طراحی می‌شود.

اما روند طراحی سازه در نرم‌افزار Etabs چگونه است؟‌ دانستن این موضوع به شما کمک خواهد کرد تا آموزش ایتبس را به‌صورت واقع‌گرایانه‌تر دنبال کنید.

گام اول آموزش ایتبس: آکس‌بندی

کاری که یک مهندس طراح سازه با ایتبس انجام می‌دهد، شامل چند مرحله‌ی اساسی است. در گام اول شما باید دستگاه مختصات را تعریف کرده و بر اساس طرح معماری، آکس‌بندی سازه را انجام دهید. این، اولین مرحله‌ای است که در آموزش ایتبس خواهید آموخت.

گام دوم آموزش ایتبس: تعریف ویژگی‌ها با منوی ‌Define

در گام بعدی آموزش ایتبس، باید به معرفی مصالح مصرفی (شامل بتن، آرماتور و فولاد)، مقاطع مورد استفاده در سازه شامل مقاطع میله‌ای، صفحه‌ای و …، انواع و حالات بار، ترکیبات بارگذاری و … بپردازید.

گام سوم آموزش ایتبس: ترسیم هندسه‌ی سازه با منوی Draw

بعد از آن باید ترسیم هندسه‌ی سازه را شروع کنید. در این مرحله از آموزش Etabs باید نحوه‌ی ترسیم انواع المان‌های سازه‌ای از جمله ستون‌ها، تیرها‌، سقف‌ها، دیوارها و … را با استفاده از ابزارهای مختلف یاد بگیرید. کل این مرحله با استفاده از ابزارهایی که در منوی Draw قرار گرفته است، انجام خواهد شد.

گام چهارم آموزش ایتبس: اختصاص ویژگی‌ها با منوی Assign

یکی از مهم‌ترین مراحل در آموزش ایتبس، منوی Assign است. با استفاده از گزینه‌هایی که در این منو قرار گرفته شده است، تمامی ویژگی‌های موردنیاز به انواع المان‌ها اختصاص خواهد یافت. به‌عنوان نمونه اگر بخواهید گره پای یک ستون را گیردار کنید، گزینه‌ی موردنظر در منوی ‌Assign قرار گرفته است. همچنین بارگذاری لازم بر روی المان‌های مختلف، با استفاده از همین منو انجام خواهد شد.

گام پنجم آموزش ایتبس:‌ تحلیل سازه با منوی Analyze

تا گام قبل، تمام اطلاعات توسط شما به ایتبس ارائه می‌شد. از این مرحله شما ایتبس به شما خروجی می‌دهد. در این مرحله از آموزش ایتبس، شما سازه‌تان را تحلیل خواهید کرد. کنترل نتایج تحلیل از جمله موارد بسیار مهمی است که باید در ‌‌آموزش Etabs به آن توجه زیادی کنید. کنترل‌های بسیار مهمی مانند کنترل دریفت، کنترل پیچش و … تماماً بر اساس گزارش‌هایی که در این مرحله به شما ارائه می‌شود، انجام خواهد شد.

گام ششم آموزش ایتبس:‌ طراحی سازه با منوی Design

حالا قطار آموزش ایتبس شما در ایستگاه پایانی قرار دارد. در این مرحله باید نتایج طراحی سازه‌تان را از ایتبس دریافت کنید. در صورتی‌که نتایج قابل قبول باشد، کار شما با ایتبس تمام است و باید نقشه‌های سازه‌تان را ترسیم کنید که این مرحله، در آموزش‌های دیگری ارائه شده است.

چرا آموزش ایتبس مهم است؟

چرا آموزش ایتبس مهم است؟

به دلایل متعددی، نرم‌افزار ایتبس به‌عنوان تنها نرم‌افزار طراحی سازه‌های ساختمانی، از سال‌ها قبل در بین مهندسین محاسب از مقبولیت زیادی برخوردار بوده است. حالا دیگر تقریباً تمامی سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان، این نرم‌افزار را به رسمیت شناخته و به نتایج آن اعتماد می‌کنند.

محیط کاربرپسند بودن نرم‌افزار، امکان استفاده از آیین‌نامه‌های معتبر مانند آیین‌نامه‌ی ACI، یوروکد و …، ابزارهای متعدد برای مدلسازی ساده و همچنین امکانات بی‌نظیری که برای طراحی سازه‌ها، چه سازه بتنی و چه سازه‌های فولادی در این نرم‌افزار وجود دارد، از دلایل محبوبیت آن است.

این دلایل سبب شده است تا آموزش ایتبس به یکی از دوره‌های بسیار مهم و ضروری در صنعت ساختمان و مهندسی عمران تبدیل شود. به جرأت می‌توان گفت که هیچ شرکت فعال در طراحی سازه نیست که به‌صورت گسترده از این نرم‌افزار استفاده نکند.

بنابراین در صورتی‌که قصد دارید تا کار خود را به‌عنوان یک مهندس تراز اول محاسب سازه شروع کنید و یا دانسته‌های قبلی خود را به‌روز کنید، حتماً از پکیج آموزش ایتبس مجتمع آموزشی امیرکبیر استفاده کنید. در ادامه به شما خواهیم گفت که چه چیز این پکیج آموزشی را از نمونه‌های مشابه متمایز می‌کند.

چرا باید از پکیج آموزش ایتبس مجتمع آموزشی امیرکبیر استفاده کرد؟

چرا باید از پکیج آموزش ایتبس مجتمع آموزشی امیرکبیر استفاده کرد؟

اگر به‌دنبال پکیج آموزش ایتبس، سری به وب سایت‌های اینترنتی و یا صفحات اینستاگرامی زده باشید، حتماً متوجه شده‌اید که پکیج‌های آموزشی بسیاری در این زمینه وجود دارد. اما شما کدام یک از آنها، بهترین پکیج آموزش Etabs است؟ به کدام یک از این تبلیغات می‌توان اعتماد کرد؟
اگر می‌خواهید بهترین پکیج آموزش Etabs را تهیه کنید، به موارد زیر توجه داشته باشید:

۱- پروژه محور بودن پکیج آموزش ETABS

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در انتخاب بهترین پکیج آموزش ایتبس باید به آن توجه داشته باشید، پروژه محور بودن آموزش تهیه شده است. دقت کنید که شما نه قرار است و نه باید به یک اپراتور صرف نرم افزار تبدیل شوید. شما باید به یک طراح سازه تبدیل شوید؛ کسی که در مورد سازه حس دارد، رفتار آن را درک می‌کند و از ابزاری به اسم ایتبس برای طراحی آن استفاده خواهد کرد. این قابلیت صرفاً با پکیج پروژه محور آموزش ETABS به‌دست خواهد آمد و لاغیر! و این همان موردی است که ما در دوره‌ی مجازی آموزش ETABS امیرکبیر به‌عنوان مهم‌ترین نکته، مدنظر قرار داده‌ایم.

۲- با تجربه بودن مدرس پکیج آموزش ETABS

یکی دیگر از نکاتی که در انتخاب بهترین پکیج آموزش ایتبس باید به آن توجه داشته باشید، مهارت و تجربه‌ای است که مدرس دوره باید داشته باشد تا به بهترین نتیجه دست پیدا کنید.
به‌عنوان توضیح بیشتر، باید در نظر داشته باشید که هر پروژه چالش‌هایی دارد که ممکن است تا قبل از این، به آنها برخورد نکرده باشید. یک مدرس باتجربه می‌تواند با ارائه‌ی مثال‌های متعدد، نحوه‌ی مواجهه با این چالش‌ها را به شما توضیح داده و شما را برای ورود به بازار کار و مواجه شدن با انواع دیگری از این مشکلات آماده کند.

این حالت را با حالتی مقایسه کنید که شما در طول مشاهده‌ی پکیج آموزش ایتبس انتخابی‌تان، فقط یک پروژه و آن هم در ساده‌ترین حالت ممکن را طراحی خواهید کرد. واضح است که در این صورت، پس از ورود به بازار کار و مواجه شدن با مشکلات جدید، نمی‌توانید آنها را حل کنید و ناگزیر، باید دوباره وقت و زمان بیشتری را برای آموزش جامع ایتبس صرف کنید.

ما در مجتمع آموزشی امیرکبیر، این مشکل را برای شما حل کرده ایم. پکیج آموزش ایتبس امیرکبیر به‌گونه‌ای طراحی شده است که شما در طی آن با انواع مختلفی از چالش‌هایی که ممکن است در حین انجام پروژه به آنها برخورد کنید، مواجه شده و راه‌حل آنها را نیز کشف کنید.

۳- مدرک فنی و حرفه‌ای بعد با پکیج آموزش ایتبس

اگر چه مهم‌ترین نکته برای اینکه بعد از آموزش ایتبس بتوانید به‌عنوان یک مهندس محاسب سازه وارد بازار کار شوید این است که بر نرم‌افزارها، آیین‌نامه‌ها و … تسلط داشته باشید و به‌طور خلاصه بتوانید یک پروژه را به‌صورت کامل انجام دهید، اما با این حال داشتن یک مدرک معتبر می‌تواند باعث پربارتر شدن رزومه‌تان شود.

مدرک فنی و حرفه‌ای مهم‌ترین مدرکی است که می‌توانید بعد از آموزش ایتبس آن را به‌دست آورید. نکته‌ای که پکیج آموزش ETABS مجتمع آموزشی امیرکبیر را از تمامی نمونه‌های مشابه، متمایز می‌کند این است که بعد از مشاهده‌ی دوره، در صورتی‌که بتوانید در آزمون یا پروژه‌ای که توسط اساتید مجتمع برگزار می‌شود، حدنصاب قبولی را به‌دست آورید، می‌توانید به‌صورت مستقیم در آزمون فنی و حرفه‌ای نیز شرکت کرده و مدرک معتبر این سازمان را نیز اخذ کنید.

جمع‌بندی

سوالات متداول درمورد آموزش ایتبس

آموزش ایتبس جزء مواردی الزامی برای افرادی است که قصد دارند وارد بازار کار طراحی سازه شوند. اگر شما نیز جزء افرادی هستید که به طراحی سازه علاقه دارید و قصد دارید تا در آینده وارد این بازار جذاب شوید و یا اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید، پکیج آموزش ETABS بتنی مجتمع آموزشی امیرکبیر دقیقاً برای شما ساخته شده است. پکیج آموزشی ETABS امیرکبیر، به‌صورت کاملاً پروژه محور و توسط مهندسین محاسب تراز اول طراحی و با کیفیت بسیار بالا ساخته شده است. با استفاده از این پکیج هم بر مسائل آیین‌نامه‌ای طراحی سازه‌های بتنی تسلط بالایی خواهید یافت و خواهید توانست به‌صورت مطمئن به بازار کار وارد شوید.

سؤالات متداول

۱- آیا پکیج آموزش ایتبس امیرکبیر، پروژه محور است؟

بله. یکی از مزیت‌های اصلی پکیج آموزش ایتبس امیرکبیر، پروژه محور بودن دوره است.

۲- آیا با پکیج آموزش ایتبس امیرکبیر، می‌توان مدرک فنی و حرفه‌ای دریافت کرد؟

بله. در صورتی‌که بعد از مشاهده‌ی فیلم‌های دوره‌ی آموزش ایتبس، در آزمون و یا پروژه‌ای که توسط اساتید امیرکبیر طراحی می‌شود، حدنصاب قبولی را کسب کنید، می‌توانید در آزمون فنی و حرفه‌ای شرکت کرده و این مدرک را نیز دریافت کنید.

جزییات بیشتر

سرفصل پکیج آموزش ایتبس بتنی

جلسه اول :

• تعریف سازه و انواع آن
• انواع بار در مهندسی عمران
• روند کلی طراحی یک سازه ساختمانی

جلسه دوم :

• روند مدلسازی سه بعدی سازه ها در نرم افزار Etabs
• اصول طراحی بهینه سازه های ساختمانی در ایتبس

جلسه سوم :

• شش گام اولیه در طراحی سازه ها
• تفسیر دقیق طرح معماری در ایتبس
• ستونگذاری اجرایی پله و رامپ در نرم افزار Etabs
• نکات ستونگذاری ، تیرریزی در آموزش ایتبس
• تعیین موقعیت دیوارهای برشی
• انواع سیستم های باربر سازه ای مرسوم

جلسه چهارم :

• ورژن های مختلف برنامه Etabs
• روش نصب نرم افزار Etabs v .9.7.4
• روش های ایجاد مدل در نرم افزار Etabs
• خطوط شبکه و تراز طبقات در ایتبس
• آکس بندی و نامگذاری محورهای سازه در نرم افزار Etabs

جلسه پنجم :

• نکات و دستورات اولیه مورد نیاز جهت کار با نرم افزار Etabs
• مرور کلی دستورات Etabs
• بررسی روند صفر تا صد انجام یک پروژه در نرم افزار ایتبس

جلسه ششم :

• معرفی تمامی ابزارهای منوی View در ایتبس
• کنترل ویوها ، تنظیمات دید ، محیط رندرگیری در نرم افزار Etabs

جلسه هفتم :

• معرفی تمامی ابزارهای منوی Draw
• ترسیم المان های خطی ، سطحی و نقطه ای
• ترسیم بازشو در دیوارهای برشی
• ابزار Reshape و روش ترسیم بالکن در آموزش ایتبس
• تولید دید توسعه یافته از مدل
• ابزارهای اندازه گذاری و گیره های اشیاء در نرم افزار Etabs

جلسه هشتم :

• کاربردی ترین روش های انتخاب اشیاء در ایتبس
• معرفی تمامی ابزارهای منوی Select

جلسه نهم :

• معرفی تمامی ابزارهای منوی Edit
• ابزار Replicate
• ایجاد و ویرایش خطوط شبکه جدید
• ایجاد و ویرایش تعداد طبقات در نرم افزار Etabs
• ایجاد رفرنس های میان طبقه در آموزش ایتبس
• ابزارهای ویرایش سطوح ، نقاط و المان های خطی
• مش بندی دیوارهای برشی در ایتبس

جلسه دهم :

• شروع طراحی پروژه محور یک سازه بتنی نه طبقه واقعی با سیستم دوگانه و دیوار حائل
• معرفی پلان سازه و محدودیت های معماری طرح در آموزش ایتبس
• ترسیم پلان ستونگذاری در نرم افزار اتوکد
• انتخاب سیستم باربر جانبی و ثقلی در نرم افزار Etabs
• ذکر نکات ستونگذاری و تعیین موقعیت دیوارهای برشی
• بررسی تقریبی مختصات مرکز جرم و مرکز سختی در ایتبس

جلسه یازدهم :

• ساخت فایل ایتبس از سازه 9 طبقه با استفاده از طرح معماری
• روش آرشیو نمودن صحیح فایل ها در آموزش ایتبس

جلسه دوازدهم :

• معرفی مشخصات مصالح منطبق بر مبحث نهم مقررات ملی و آیین نامه آمریکا
• ساخت مصالح مربوط به سقف و اعضاء سازه در نرم افزار Etabs

جلسه سیزدهم :

• معرفی مشخصات مصالح منطبق بر مبحث نهم مقررات ملی و آیین نامه آمریکا
• ساخت مصالح مربوط به سقف و اعضاء سازه در ایتبس

جلسه چهاردهم :

• معرفی انواع سقف های رایج در ساختمان های بتنی در نرم افزار Etabs

جلسه پانزدهم :

• مدلسازی سقف تیرچه بلوک ( تک و دوبل ) مربوط به پروژه
• تعریف مشخصات سقف های دال مربوط به پارکینگ ها در آموزش ایتبس
• تعریف مشخصات دیوارهای برشی و حائل در ایتبس

جلسه شانزدهم :

• معرفی حالات بار مورد نیاز در سازه در آموزش ایتبس
• محاسبه ضریب زلزله منطبق بر استاندارد 2800 ویرایش چهارم

جلسه هفدهم :

• معرفی ترکیبات بارگذاری استاتیکی سازه منطبق بر آیین نامه ایران و آمریکا
• معرفی اثرات لرزه ای سازه
• منبع جرم سازه در نرم افزار Etabs

جلسه هجدهم :

• ترسیم ستون های سازه
• ترسیم تیرهای سازه
• ترسیم دیوارهای برشی در ایتبس
• ترسیم دیوارهای حایل
• ترسیم خرپشته در آموزش ایتبس

جلسه نوزدهم :

• اصلاحات و ویرایشات سازه
• ترسیم اجرایی بالکن ها در آموزش ایتبس
• ترسیم اجرایی پله و آسانسور سازه
• ترسیم میان طبقه ( کد 60+ ) در ایتبس
• اصلاح ترسیمات بخش رمپ سازه در نرم افزار Etabs

جلسه بیستم :

• نامگذاری دیوارهای برشی و ستون ها
• مش بندی دیوارها
• اختصاص تکیه گاه به سازه در آموزش ایتبس

جلسه بیست ویکم :

• اختصاص مقطع به تیرها و ستون ها
• ایجاد تیرهای دو سرمفصل و یک سرمفصل در نرم افزار Etabs

جلسه بیست و دوم :

• ایجاد نواحی صلب انتهایی به سازه
• بررسی مفهوم محور های محلی در ایتبس
• اصلاح ضرایب سختی تیرها و ستون ها در آموزش ایتبس
• ذکر نکات آیین نامه ای از مبحث نهم مقررات ملی
• مفهوم کاردینال Cardinal Point

جلسه بیست و سوم :

• اختصاص مقطع دال و تیرچه به طبقات
• اختصاص مقطع به دیوارهای حایل و برشی
• ایجاد بازشوها در کف در آموزش ایتبس
• توضیح در مورد جهت های تیرریزی
• اصلاح اجرایی و فنی جهت های تیرریزی در نرم افزار Etabs

جلسه بیست و چهارم :

• اختصاص دیافراگم صلب در آموزش ایتبس
• اصلاح ضرایب سختی دیوار و دال منطبق بر مبحث نهم مقررات ملی ساختمان

جلسه بیست و پنجم :

• روش های بارگذاری در نرم افزار Etabs
• آموزش ابزار های بارگذاری سطحی ، خطی و نقطه ای در نرم افزار ایتبس

جلسه بیست و ششم :

• بررسی دتایل های مرسوم و مورد تایید نظام مهندسی برای سقف ها
• بررسی دتایل مربوط به دیوارهای سازه در نرم افزار Etabs
• تفسیر بار پارتیشن از مبحث ششم مقررات ملی ساختمان

جلسه بیست و هفتم :

• برداشت و اعمال بارهای گسترده به کف ها ( مرده و زنده ) در آموزش ایتبس
• برداشت و اعمال بارهای خطی به تیرهای پیرامونی در ایتبس
• اعمال بار معادلسازی جرم مربوط به بام سازه

جلسه بیست و هشتم :

• محاسبه و اعمال بار راه پله و آسانسور در آموزش ایتبس

جلسه بیست و نهم :

• محاسبه و اعمال بار فشار جانبی خاک وارد بر دیوارهای حائل

جلسه سی ام :

• صفر تا صد طراحی دستی رمپ سازه در ایتبس
• طرح آرماتور های رمپ سازه در نرم افزار Etabs

جلسه سی و یکم :

• ترسیم تیرهای رمپ و اعمال اثر آن ها در سازه
• بارکذاری رمپ سازه در ایتبس
• ملاحظات اجرایی تیرهای مدفون در دیوار برشی در ایتبس

جلسه سی و دوم :

• تعریف قالب های بارگذاری دینامیکی در ایتبس ( زلزله های طیفی )

جلسه سی و سوم :

• معرفی ترکیبات بارگذاری دینامیکی سازه بتنی منطبق بر آیین نامه ASCE
• معرفی ترکیبات بارگذاری خاک سازه بتنی منطبق بر آیین نامه ASCE

جلسه سی و چهارم :

• حذف نقاط اضافه مدل شده در سازه
• رفع ایرادات هندسی مدل در نرم افزار Etabs
• تنظیمات تحلیل دینامیکی در ایتبس
• تنظیمات P – Delta
• تحلیل سازه در آموزش ایتبس

جلسه سی و پنجم :

• بررسی فرضیات تحلیل سازه
• کنترل موقعیت قرارگیری تراز پایه
• کنترل ترک خوردگی دیوارها در آموزش ایتبس
• اعمال ضرایب صحیح ترک خوردگی به دیوارها

جلسه سی و ششم :

• کنترل شاخص پایداری
• ساخت فایل اکسل کنترل شاخص پایداری در نرم افزار Etabs

جلسه سی و هفتم :

• کنترل نامنظمی پیچشی در سازه در آموزش ایتبس
• روش رفع نمودن پیچش از سازه در ایتبس
• جریمه های آیین نامه ای سازه های نامنظم پیچشی

جلسه سی و هشتم :

• کنترل تغییر مکان سازه ( دریفت )
• ضوابط آیین نامه 2800 زلزله در مورد دریفت در نرم افزار Etabs

جلسه سی و نهم :

• راهکارهای جواب گرفتن از دریفت سازه در ایتبس
• کنترل سایر نتایج حاصل از تحلیل استاتیکی از منوی Display

جلسه چهلم :

• تحلیل دینامیکی یا استاتیکی ؟
• تنظیمات تحلیل دینامیکی در نرم افزار Etabs

جلسه چهل و یکم :

• برداشت پریود های تحلیلی
• مقایسه 25/1 برابر زمان تناوب تجربی با پریود اصلی
• کنترل کفایت مود های نوسان

جلسه چهل و دوم :

• همپایه نمودن برش استاتیکی و دینامیکی

جلسه چهل و سوم :

• کنترل دریف با زلزله دینامیکی در ایتبس
• ذکر نکات تکمیلی تحلیل دینامیکی در Etabs

جلسه چهل و چهارم :

• انجام تنظیمات طراحی سازه بتنی در آموزش ایتبس
• مشاهده کلی نتایج اولیه طراحی در نرم افزار Etabs

جلسه چهل و پنجم :

• طراحی ستون های سازه بتنی ( روش اول )
• تفسیر مقدار آرماتور طولی مورد نیاز در ستون
• معرفی کلی کادرهای اطلاعاتی ستون
• تغییر بعد تیرها و ستون ها در ایتبس
• عیب یابی مدل و بهینه سازی ستون ها در نرم افزار Etabs

جلسه چهل و ششم :

• ضوابط ستون های بتنی از مبحث نهم مقررات ملی ساختمان
• تغییر ابعاد ستونها و کنترل دریفت سازه
• بررسی درصد میلگرد های مجاز در ستون ها
• فاصله آرماتورهای طولی ستون در مقطع در آموزش ایتبس
• تعیین حداکثر ابعاد هر ستون طبق طرح معماری در ایتبس

جلسه چهل و هفتم :

• طراحی ستون های سازه بتنی ( روش دوم )
• بهینه سازی و تیپ بندی ستونها در نرم افزار Etabs

جلسه چهل و هشتم :

• ذکر نکات تکمیلی طراحی ستون در آموزش ایتبس
• ضوابط طراحی و اجرایی آرماتورگذاری طولی ستون ها
• حالات خاص طراحی ستون و برداشت نتایج ایستگاهی
• ادامه دادن آرماتورها بدون ریشه
• رفع مشکل درصد آرماتورها در محل وصله در ایتبس

جلسه چهل و نهم :

• طراحی تیر های سازه بتنی در آموزش ایتبس
• تفسیر نتایج آرماتور های طولی تیرها
• ذکر نکات آیین نامه ای از مبحث نهم مقررات ملی ساختمان
• محاسبه طول تئوری و تجربی آرماتورهای تقویتی تیرها
• ضوابط طراحی و اجرایی آرماتورگذاری طولی تیرها در نرم افزار Etabs

جلسه پنجاهم :

• مهار و وصله آرماتورهای تیر و ستون در ایتبس
• بررسی نقشه های اجرایی و درج نکات عمومی کنار نقشه های سازه
• طراحی آرماتور های برشی تیرها و ستون ها در نرم افزار Etabs

جلسه پنجاه و یکم :

• طراحی آرماتور های پیچشی در آموزش ایتبس
• اثر توام برش و پیچش طبق آیین نامه
• ذکر نکات تکمیلی و آیین نامه ای لازم
• آشنایی با استراکچرال دتایلینگ جهت ترسیم نقشه های اجرایی سازه

جلسه پنجاه و دوم :

• کنترل سیستم دوگانه در آموزش ایتبس – بخش اول
• کنترل و ایجاد فایل 50درصد دیوار برشی

جلسه پنجاه و سوم :

• کنترل سیستم دوگانه – بخش دوم
• کنترل و ایجاد فایل 25 درصد قاب خمشی در ایتبس

جلسه پنجاه و چهارم :

• طراحی دیوارهای حائل در نرم افزار Etabs

جلسه پنجاه و پنجم :

• طراحی دیوار برشی بازشو دار در ایتبس

جلسه پنجاه و ششم :

• ضریب نامعینی در سازه در نرم افزار Etabs

جلسه پنجاه و هفتم :

• نیروی قائم زلزله در سازه در نرم افزار Etabs

جلسه پنجاه و هشتم :

• ارسال نتایج به نرم افزار safe

جلسه پنجاه و نهم :

• مرور نکات مهم دوره ایتبس بتنی
• ذکر نکات تکمیلی در آموزش ایتبس

جلسه شصتم :

• ورکشاپ مجازی اشکالات رایج در طراحی و اجرای سازه ها – بخش اول

جلسه شصت ویکم:

• ورکشاپ مجازی اشکالات رایج در طراحی و اجرای سازه ها – بخش دوم

جلسه شصت و دوم:

• ورکشاپ مجازی اشکالات رایج در طراحی و اجرای سازه ها – بخش سوم

جلسه شصت وسوم:

• فیلم بازدید اجرایی از پروژه های طراحی شده توسط مدرس
• بازدی از برج های الماس – طراحی شده توسط مدرس دوره

جلسه شصت و چهارم:

• روش نصب ایتبس 2018
• آشنایی با محیط ایتبس 2018

جلسه شصت و پنجم:

• مدلسازی یک پروژه سه طبقه واقعی با قاب خمشی در ایتبس
• بررسی پلان معماری طرح و ستون گذاری پروژه Etabs

پشتیبانی دوره و تماس با ما
شماره تماس
۰۹۰۲۲۲۰۵۴۷۱
ایمیل
eamirkabir.esf@gmail.com
پشتیبانی حضوری
اصفهان-مجتمع آموزشی امیرکبیر

روش پشتیبانی و پاسخگویی در امیرکبیر:

پس از خرید محصول و مشاهده فیلم ها در صورت بروز هر نوع مشکل با شماره ۰۹۰۲۲۲۰۵۴۷۱ تماس حاصل نموده و درخواست رفع آن را می نمایید. در صورت نیاز به مکالمه با مدرس دوره جناب مهندس زارعی زمان مشاوره رزرو کرده و به صورت تلفنی یا آنلاین با مدرس ارتباط خواهید داشت. در صورتی که نیاز به رفع اشکال حضوری در اصفهان یا آنلاین دارید، پس از ارتباط با کارشناس ( به صورت تلفنی یا تیکت از طریق سایت) درخواست کلاس خصوصی نموده و در اسرع وقت جلسه ای برای شما هماهنگ خواهد شد.

مشاوره رایگان دریافت دوره آموزشی:
از زمان خرید محصول به مدت یکسال می توانید از یک جلسه مشاوره (ده دقیقه) استفاده نمایید.

دیدگاه و امتیاز کاربران
متوسط امتیاز ها
0
۱,۵۶۰,۰۰۰ تومان
5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

4 دیدگاه برای پکیج آموزش ایتبس (Etabs) سازه بتنی | مجتمع آموزشی امیرکبیر

 1. نگار شاه علایی

  بنده سال 90 دانشجوی استاد زارعی بودم و از علم ایشان بهرمند شدم ، قطعا به دوستان دیگه هم دوره های مجازی و حقیقی تون را توصیه می کنم ، در صورت امکان پکیج طراحی اتصالات سازه را هم بسازید تا بتونیم از مطالب تون استفاده کنیم . ممنونم از شما

  • خانم مهرابی

   سلام ممنون از نظر شما
   در دستور کار قرار خواهد گرفت.

 2. بهزاد

  سلام چرا سقف وافل اموزش داده نشده

  • خانم مهرابی

   سلام ،در پکیج آموزشی سیف به این موضوع پرداخته شده است.این پکیج به زودی آماده و ارایه میشود.

 3. مجید

  سلام ایا این آموزش مطابق مقررات ملی مبحث 9 ویرایش 99 هست یا 92

  • h.zareie

   آخرین ویرایش کار شده و آپدیت یکساله اون هم به شما رایگان‌داده می شه

 4. علی باقری

  سلام و عرض و ادب
  از نظر من دوره کاملی هست نسبت به اموزشکده های دیگه
  ولی کلا نظر من اینه که کنار اموزش بتید کار کرد و درگیر پروژه واقعی شد وگرنه درکی از عمران و نرم‌افزار و … نمیتونید پیدا کنید

  • Your Name

   سلام
   ممنون از شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱,۵۶۰,۰۰۰ تومان
 • سطح دوره : حرفه‌ای
 • نوع دوره : مجازی
 • زبان دوره : فارسی
 • شامل 65 جلسه + یک بخش ضمیمه جلسه
 • پیش نیاز : بدون پیشنیاز
 • 43 ساعت آموزش
 • گواهی حضور در دوره ، مدرک فنی و حرفه ای
 • پکیج‌های مرتبط: ،AutoCAD ،Safe ، آیین نامه 2800،پکیج آموزش ایتبس (Etabs) سازه فولادی
 • 100% دوره تکمیل شده است
 • بازگشت به صفحه :
  لینک کوتاه صفحه