×
×
خانه » محصول » آموزش نرم افزار کتیا سطح 1

آموزش نرم افزار کتیا سطح 1
مقدماتی

امتیاز کاربران به دوره
شامل توضیحات ، لیست دروس و اطلاعات دوره

محتوای بسته آموزشی کتیا سطح 1 چیست ؟

این بسته شامل 40 درس از آموزش نرم افزار کتیا است که به صورت قدم به قدم پنج محیط یا ماژول از این نرم افزار جامع تدریس شده است.

محتوای پکیج کتیا سطح 1 :

ترسیم دوبعدی با محیط اسکچ sketcher

طراحی و مدلسازی سه بعدی با محیط Part Design

مونتاژ قطعات صنعتی و طراحی دستگاه در محیط Assembly Design

استخراج نقشه های ساخت و نقشه های کارگاهی و نقشه مرکب در محیط  Drafting

ترسیم مسیر های پیچیده سه بعدی در محیط  Wireframe & Surface Design

خواندن نقشه های صنعتی و علائم روی نقشه

نور پردازی و رندرگیری قطعات صنعتی

معرفی عمومی نرم افزار catia :

نرم افزار catia کتیا یک نرم افزار فرانسوی است که توسط شرکت Dassualt Systems داسو سیستمز به صنعت ارائه شده است. این نرم افزار به گفته بسیاری از کابران نرم افزارهای مهندسی ، جامع ترین نرم افزار مهندسی است که تاکنون برنامه نویسی شده است. این نرم افزار از طراحی قطعات صنعتی تا طراحی سازه های عظیم استراکچری نظیر طراحی سازه های استادیوم را در بر میگیرد. از ریزترین قطعات تا عظیم ترین فازهای پالایشگاهی با این نرم افزار طراحی خواهد شد. این نرم افزار فقط برای مهندسی مکانیک طراحی نشده است . نرم افزار کتیا catia ماژول های متعددی برای مهندسی برق و الکترونیک ، مهندسی پزشکی ، مهندسی جوش ، مهندسی هوافضا دارد. نرم افزار کتیا تخصص ویژه ای در طراحی هواپیما دارد و شرکت های بوئینگ و ایرباس از این نرم افزار برای طراحی هواپیما استفاده می کنند. تخصص بعدی این نرم افزار طراحی بدنه خودرو است و بسیاری از شرکت های خودرو ساز دنیا از نرم افزار کتیا برای طراحی استفاده می کنند. نرم افزار catia در مهندسی صنایع و طراحی کارخانه نیز مهارت دارد. دانشجویان و مهندسان ساخت و تولید نیز می تواندد از محیط های گسترده ساخت و تولیدی این نرم افزار برای طراحی کامپوزیت ، ماشینکاری CNC و تولید مسیر حرکت ابزار استفاده کنند. قالبسازان حرفه ای نیز ترجیح می دهند برای طراحی قالب و گرفتن ابر نقاط از نرم افزار کتیا استفاده کنند. لازم به ذکر است نرم افزار کتیا تبحر عجیبی در مهندسی معکوس و ایجاد سرفیس Surface از قطعات دیجیتایز شده دارد. این حوزه ها تنها نیمی از حوزه های کاری نرم افزار کتیا است که در این مقاله ارائه شد. ولی این نرم افزار در ساده ترین نسخه ها 120 محیط کاری دارد که تمامی حوزه های مهندسی را پوشش می دهد.

چرا یک مهندس  نیاز به یادگیری  CATIA دارد ؟

نرم افزار کتیا یکی از محبوب ترین نرم افزار های طراحی قطعه و مونتاژ است. رقیب های این نرم افزار دو نرم افزار سالیدورکس  یا سالیدورکز  و نرم افزار اینونتور است. نرم افزار Solidworks محصول دیگر شرکت فرانسوی داسو سیستمز ( سازنده نرم افزار کتیا) می باشد. در نرم افزار سالیدورکس تمرکز بر مهندسی مکانیک بوده و محیط های کمتر ولی تخصصی نسبت به کتیا دارد. رقیب دوم نرم افزار کتیا نرم افزار امریکایی اینونتور است که تمرکز بیشتری روی مونتاژ و قطعات استاندارد صنعتی دارد. به هر حال یک مهندس یکی از این سه نزم افزار را برای طراحی نیاز دارد . مهندسانی که به طراحی های پیچیده تر در حوژه کاریشان نیاز دارند ترجیح می دهند جامع ترین نرم افزار این دسته بندی یعنی نرم افزار کتیا را انتخاب کنند.

نرم افزار کتیا CATIA چه قابلیت هایی دارد ؟

نرم افزار کتیا تخصص فوق العاده ای در طراحی سطوح پیچیده دارد و اغلب قالبسازان و مهندسانی که قصد طراحی احجام پیچیده را دارند از نرم افزار کتیا استفاده می کنند.

مخاطب دوره آموزشی CATIA چه کسانی هستند؟

طیف وسیعی از مهندسان  و کارشناسان از نرم افزار کتیا استفاده می کنند. رشته های مهندسی مکانیک ، سیالات ، جامدات ، ساخت و تولید و مهندسان هوافضا ، مهندسان خودرو ، مهندسی جوش ، مهندسی ربانتیک ، مهندسی پزشکی ، بیومکانیک و متخصصان قالب سازی ، ریخته گری ، آهنگری یا فورج و مهندسان برق الکترونیک ، قدرت و مکاترونیک و هم چنین مهندسان صنایع از این نرم افزار قدرتمند استفاده می کنند.

مسیر آموزش دوره CATIA چطور خواهد بود ؟

این بسته آموزشی بسیار هوشمندانه طراحی شده است . به گونه ای که پس از یادگیری محیط کلی نرم افزار طراحی دو بعدی به فراگیر آموزش داده شده است. در کنار ترسیم دو بعدی چندین مثال صنعتی زده شده است . پس از مشاهده هر فیلم نیاز است این تمرین توسط خود فراگیر انجام شود. فایل های مربوط به تمرینات در این پکیج قرارداده شده است. پس از تسلط فراگیر بر ترسیم دو بعدی ، دادن بعد سوم به ترسیمات و ایجاد احجام (مدلسازی سه بعدی) در دستور کار است. در کنار طراحی سه بعدی نیاز است جزوه رسم فنی که در ایم پکیج قرارداده شده است مطالعه شود. این جزوه تسلط فراگیران را بر قطعات استاندارد و اجزا ماشین افزایش می دهد. در ادامه تمرکز دوره بر مونتاژ قطعات صنعتی است که با چند تمرین صنعتی فراگیر، اسمبلی قطعات و ایجاد مجموعه مونتاژی را تمرین می کند. در پایان هدف ارائه یک نقشه کارگاهی یا یک نقشه مرکب است که با محیط درفتینگ کتیا این کار به صورت حرفه ای به فراگیر آموزش داده می شود.

5 ویژگی منحصر به فرد این دوره آموزشی چیست ؟

·         استفاده از بیش از 16 سال تجربه تدریس کلاس های حضوری دانشگاهی و آموزشگاهی دکتر مهدی موحدنیا

·         استفاده از تکنیک های آموزش پروژه محور

·         ارائه نکات طلایی و ترفند های سرعت بخشی به طراحی

·         ارائه جزوات و کاتالوگ های کمک آموزشی

·         امکان گرفتن مدرک فنی و حرفه ای پس از مشاهده فیلم ها و گذراندن آزمون و پروژه پایانی

در این دوره در 4 پارامتر زیر حرفه ای شوید :

·         طراحی هر نوع قطعه صنعتی و غیر صنعتی

·         ایجاد مجموعه های مونتاژی و طراحی دستگاه

·         نقشه کشی صنعتی با استفاده از درفتینگ نرم افزار کتیا

·         رندرگیری و نور پردازی قطعات و دستگاه های صنعتی

جزییات بیشتر

سوالات متداول

1- پیش نیاز این دوره آموزشی چیست ؟

بهتر است فراگیرقبل از دوره با استفاده از کتاب نقشه کشی صنعتی 1 تالیف احمد متقی پور با نماها، پرسپکتیو، برش ها و استثنائات برش آشنا شود.

2- مکمل این دوره چه دوره یا تخصص هایی است ؟

در کنار این دوره پکیج نقشه خوانی صنعتی و یا دوره حضوری نقشه خوانی صنعتی و تلرانس گذاری ابعادی و هندسی تاثیر بسیاز زیادی در آموزش دارد.

3-توانایی فراگیر پس از گذراندن این دوره چیست ؟

فراگیر پس از گذراندن دوره توانایی کار کردن در شرکت فنی و مهندسی مکانیک را دارد. در این شرکت ها طراحی قطعات صنعتی از روی نقشه و مونتاژ قطعات صنعتی دستور کار است. آشنایی با نقشه خوانی صنعتی در این شرکت ها می تواند به افزایش پایه حقوق مهندس کمک نماید. هم چنین در این شرکت ها مهندسی که با فرآیند های ساخت و تولید آشنایی دارد به سرعت پیشرفت می نماید.

4-بازار کار نرم افزار CATIA در داخل و خارج کشور چگونه است ؟

این نرم افزار محبوب ترین نرم افزار طراحی مکانیک چه در ایران و چه در خارج از کشور است. در ایران از بین هر ده آگهی استخدام طراح صنعتی 6 آگهی مربوط به کتیا است و به جرات می توان گفت ، اپراتور کتیا به هیج وجه بیکار نخواهد ماند و تلاش خود را برای افزایش حقوق انجام می دهد. رنج پرداخت حقوق به اپراتور کتیا در سال 1401 بین ده میلیون تا بیست میلیون تومان بسته به میزان تسلط به این نرم افزار متغیر است.
در خارج از ایران این نرم افزار در فرانسه ، آلمان ، کانادا و امریکا بسیار مرود استقبال است و حقوق پایه اپراتور کتیا از 5.5 هزار یورو در ماه شروع خواهد شد. گاها این مبلغ به 12 هزار یورو در ماه نیز خواهد رسید. به علت اینکه لایسنس نرم افزار کتیا بیش از 45 هزار یورو در ساده ترین نسخه ها می باشدو معمولا کابران شخصی توانایی خرید این نرم افزار را نخواهند داشت. بنابراین به شخصی که از ایران این نرم افزار را بانسخه های رایگان فراگرفته است، موقعیت شغلی بسیار زیادی بپیشنهاد می شود.

5-با شرکت در این دوره آموزشی چه فایل هایی را دریافت خواهید نمود؟

در کنار این دوره جزوه رسم فنی ، جزوه کتیا مقدماتی تالیف دکتر مهدی موحدنیا ، مجموعه ای تمارین و پلاگین طراحی چرخدنده ارائه خواهد شد.

6-آیا امکان دریافت مدرک از این دوره آموزشی وجود دارد؟

پس از مشاهده فیلم های آموزشی و گذراندن آزمون و پروژه این دوره، سه نوع گواهینامه قابل ارائه است.

انواع مدرک:
الف) گواهینامه معتبر مجتمع آموزشی امیرکبیر :
مدرک چاپی توسط آموزشگاه که به مهر و تایید مدیرآموزشگاه می رسد و درخواست آن رایگان بوده تا یک هفته پس از درخواست صادر می گردد.

ب) گواهینامه فنی و حرفه ای:
جهت گرفتن این مدرک، متقاضی باید پروژه خود را در سایت بارگذاری کرده و هزینه آزمون را اینترنتی واریز نماید. این مبلغ شامل ثبت پورتال ، خرید کارت آزمون و هزینه صدور مدرک می باشد.
فراگیر در سایت درخواست مدرک را داده و مدارک خود را بارگذاری می نماید. پس از تایید پروژه پایانی برای متقاضی درخواست آزمون فنی و حرفه ای می نماید.
این آزمون در دو مرحله کتبی و عملی برگزار می شود. زمان هر آزمون به صورت تلفنی به متقاضی اعلام می شود.
مرحله اول آزمون به صورت آنلاین در محل فنی و حرفه ای اصفهان است که چهل تست در مدت زمان چهل دقیقه بدون نمره منفی می باشد. لازم است قبل از هر آزمون نمونه سوالات فنی و حرفه ای به فراگیر داده شود. نتیجه این آزمون به محض اتمام آزمون در لینک .................... قابل رویت است.
در صورت قبولی از این آزمون ( نمره بالای 50) از فنی و حرفه ای با فراگیر گرفته شده و نوبت آزمون عملی مشخص می گردد. در صورت عدم مراجعه به موقع و یا رد شدن تا ...... امکان آزمون عملی مجدد است.
در صورت قبولی گواهینامه زیر برای متقاضی صادر شده که همکاران ما به صورت فایل برای فراگیر ارسال می کنند.
این گواهینامه در 172 کشور معتبر و قابل ترجمه می باشد.

ج) مدرک بین المللی QAL:
شرکت QAL یکی از شرکت های معتبر جهان می باشد که در دو بخش فعالیت می کند 1) ممیزی و صدور گواهینامه های ایزو 2) ممیزی برگزاری دوره های آموزشی با استاندارد بین المللی و صدور گواهینامه های آموزشی. این شرکت انگلیسی گواهینامه هایی که توسط مراکز آموزشی مورد تایید خود درخواست می شود را صادر می نماید. موسسات آموزشی مورد تایید QAL با استانداردهای آموزشی روز دنیا فعالیت می نمایند و ایزو کیفیت آموزش دریافت کرده اند. مجتمع آموزشی امیرکبیر بیش از 7 سال است که استاندارد های مورد تایید شرکت QAL را کسب کرده و مورد تایید این شرکت قرار دارد. لذا افرادی که قصد مهاجرت دارند از این مدرک برای ارائه به سفارت استفاده می کنند و این مدرک در بین مدارک بین المللی اعتبار زیادی در سفارت دارد. این مدرک با مهر برجسته صادر می شود و از طریق درگاه های سایت QAL قابل استعلام است.
همچنین این مرکز از معتبرترین مراجع دنیا یعنی سازمان ASCB دارای تایید صلاحیت می باشد. جهت مشاهده گواهی تایید صلاحیت شرکت QAL انگلستان مستقیما از سایت ASCB بر لینک زیر کلیک نمایید:
http://portal.ascb.com/Statement/104Statement.pdf

7-تفاوت این دوره با سایر محصولات آموزشی دیگر چیست؟

هدف از این دوره فقط ارائه فیلم آموزشی به فراگیر نیست. یکی از تفاوت های پکیج آموزشی کتیا سطح یک با سایر محصولات آموزشی مشابه، پشتیبانی و ارتباط با مدرس با تجربه این دوره با فراگیران است. هم چنین امکان برگزاری کلاس های رفع اشکال انلاین یا حضوری با مدرس نیز وجود دارد. بزرگترین تمایز پکیج آموزشی Catia سطح یک با سیار پکیج های مجازی ،امکان اخذ سه نوع مدرک از مجتمع آموزشی امیرکبیر اصفهان است.

پشتیبانی دوره و تماس با ما
شماره تماس
۰۹۰۲۲۲۰۷۱۶۲
ایمیل
eamirkabir.esf@gmail.com
پشتیبانی حضوری
اصفهان-مجتمع آموزشی امیرکبیر

تماس با ما

  روش پشتیبانی و پاسخگویی در امیرکبیر:

  پس از خرید محصول و مشاهده فیلم ها در صورت بروز هر نوع مشکل با شماره 09022207162 تماس حاصل نموده و درخواست رفع آن را می نمایید. در صورت نیاز به مکالمه با مدرس دوره جناب آقای دکتر مهدی موحدنیا زمان مشاوره رزرو کرده و به صورت تلفنی یا آنلاین با مدرس ارتباط خواهید داشت. در صورتی که نیاز به رفع اشکال حضوری در اصفهان یا آنلاین دارید، پس از ارتباط با کارشناس ( به صورت تلفنی یا تیکت از طریق سایت) درخواست کلاس خصوصی نموده و در اسرع وقت جلسه ای برای شما هماهنگ خواهد شد.

  مشاوره رایگان دریافت دوره آموزشی:
  از زمان خرید محصول به مدت یکسال می توانید از یک جلسه مشاوره (ده دقیقه) استفاده نمایید.

  دیدگاه و امتیاز کاربران
  متوسط امتیاز ها
  5.00
  ۸۱۰,۰۰۰ تومان
  5 ستاره
  2
  4 ستاره
  0
  3 ستاره
  0
  2 ستاره
  0
  1 ستاره
  0

  3 دیدگاه برای آموزش نرم افزار کتیا سطح 1

  1. علیرضا حیدرپور

   درود بر مهندس موحدنیا و تیم امیرکبیر ، مثل همیشه عالی بود استاد…………….

  2. mj.babaee69 (مالک تایید شده)

   سلام
   پیشنهاد میکنم حتی اگه در کلاس های حضوری شرکت کردید این پکیج رو تهیه کنید .
   دکتر موحد نیا در تدریس بسیار عالی ، دقیق ، با تجربه و از همه مهمتر سطح علمی بسیار بالایی دارند .
   من از ایشون واقعا سپاسگزارم .
   ایشون هم استاد نمونه و هم راهنمای خوبی برای دانشجویان هستند .
   پیشنهاد میکنم پیج ایشون رو در اینیستاگرام دنبال کنید و با ایشون بیشتر آشنا بشید .
   ID : mehdimovahednia

   • خانم مهرابی

    با سلام
    نظرلطف شماست.
    ممنون از خرید شما

  3. rezadhn (مالک تایید شده)

   خیلی خوبه واقعا ارزش خرید داره

   • خانم مهرابی

    با سلام ممنون از نظر شما

  دیدگاه خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  ۸۱۰,۰۰۰ تومان
 • 67 دانشجو
 • سطح دوره : مقدماتی
 • نوع دوره : مجازی
 • زبان دوره : فارسی
 • شامل 40 قسمت جلسه
 • پیش نیاز : بدون پیشنیاز
 • 19 ساعت آموزش
 • مدرک تخصصی
 • 100% دوره تکمیل شده است
 • دوره های مرتبط

  پکیج آموزشی کتیا سطح 3
  پیشرفته و مبتدی

  15 دقیقه آموزش
  0 دانشجو
  ۹۴۰,۰۰۰ تومان

  پکیج سیالات
  پیشرفته و مبتدی

  15 دقیقه آموزش
  0 دانشجو
  ۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان

  PDMS
  پیشرفته و مبتدی

  15 دقیقه آموزش
  7 دانشجو
  ۱,۴۰۰,۰۰۰ تومان
  preloader