×
×
خانه » محصول » پکیج آموزشی پروژه و تمرین کتیا

پکیج آموزشی پروژه و تمرین کتیا
پیشرفته و مبتدی

شامل توضیحات ، لیست دروس و اطلاعات دوره

محتوای پکیج آموزشی پروژه و تمرین کتیا چیست ؟

همانطور که از نام این پکیج بر می آید، Project & Practice (p&p)  برای انجام تمرین های حرفه ای کتیا در محیط های اصلی ساخته شده است.

این بسته شامل  100 درس است که در هر درس تمرین انجام شده است. این تمرینات به گونه ای طراحی شده است که از ساده ترین مثال ها به صورت هدفمند و گام به گام به سمت مثال های صنعتی پیش می روند.

بیست مثال این بسته مربوط به محیط اسکچر Sketcher ، ده مثال مربوط به محیط اسمبلی Assembly Design ، ده مثال مربوط به درفتینگ Drafting و مابقی مربوط به محیط Part Design و محیط Wireframe & Surface Design  است.

معرفی عمومی نرم افزار catia :

نرم افزار catia کتیا یک نرم افزار فرانسوی است که توسط شرکت Dassualt Systems داسو سیستمز به صنعت ارائه شده است. این نرم افزار به گفته بسیاری از کابران نرم افزارهای مهندسی ، جامع ترین نرم افزار مهندسی است که تاکنون برنامه نویسی شده است. این نرم افزار از طراحی قطعات صنعتی تا طراحی سازه های عظیم استراکچری نظیر طراحی سازه های استادیوم را در بر میگیرد. از ریزترین قطعات تا عظیم ترین فازهای پالایشگاهی با این نرم افزار طراحی خواهد شد. این نرم افزار فقط برای مهندسی مکانیک طراحی نشده است . نرم افزار کتیا catia ماژول های متعددی برای مهندسی برق و الکترونیک ، مهندسی پزشکی ، مهندسی جوش ، مهندسی هوافضا دارد. نرم افزار کتیا تخصص ویژه ای در طراحی هواپیما دارد و شرکت های بوئینگ و ایرباس از این نرم افزار برای طراحی هواپیما استفاده می کنند. تخصص بعدی این نرم افزار طراحی بدنه خودرو است و بسیاری از شرکت های خودرو ساز دنیا از نرم افزار کتیا برای طراحی استفاده می کنند. نرم افزار catia در مهندسی صنایع و طراحی کارخانه نیز مهارت دارد. دانشجویان و مهندسان ساخت و تولید نیز می تواندد از محیط های گسترده ساخت و تولیدی این نرم افزار برای طراحی کامپوزیت ، ماشینکاری CNC و تولید مسیر حرکت ابزار استفاده کنند. قالبسازان حرفه ای نیز ترجیح می دهند برای طراحی قالب و گرفتن ابر نقاط از نرم افزار کتیا استفاده کنند. لازم به ذکر است نرم افزار کتیا تبحر عجیبی در مهندسی معکوس و ایجاد سرفیس Surface از قطعات دیجیتایز شده دارد. این حوزه ها تنها نیمی از حوزه های کاری نرم افزار کتیا است که در این مقاله ارائه شد. ولی این نرم افزار در ساده ترین نسخه ها 120 محیط کاری دارد که تمامی حوزه های مهندسی را پوشش می دهد.

چرا یک مهندس  نیاز به یادگیری پروژه و تمرین کتیا دارد ؟

کاربران نرم افزار کتیا  در ابتدای آموزش از پکیج کتیا مسطح یک استفاده می کنند. در پکیج کتیا سطح یک تمرکز بر روی آموزش ابزارها و قابلیت های محیط های کتیا می باشد. کاربری که قصد ورود به بازار کار را دارد نیاز به تجربه نقشه کشی و مدلسازی قطعات مختلف قبل از ورود به صنعت دارد. این پکیج کمک می کند که با نقشه های صنعتی آشنا شده و با تمرین مکرر، آمادگی لازم برای ورود به بازارکار را پیدا کند.

مخاطب دوره آموزشی CATIA پروژه و تمرین چه کسانی هستند؟

 • کاربرانی که کتیا سطح یک را گذرانده اند.
 • کسانی که قصد تدریس کتیا سطح یک را دارند و به تسلط بیشتری در این نرم افزار نیازمندند.
 • افرادی که به جزئیات حرفه ای این نرم افزار اهمیت می دهند.
 • کاربرانی که قصد ورود به دفاتر فنی شرکت ها را دارند و نیاز دارند در این نرم افزار به صورت حرفه ای مسلط شوند.

مسیر آموزش دوره CATIA P&P چطور خواهد بود ؟

بیست مثال این بسته مربوط به محیط اسکچر Sketcher ، ده مثال مربوط به محیط اسمبلی Assembly Design ، ده مثال مربوط به درفتینگ Drafting و مابقی مربوط به محیط Part Design و محیط Wireframe & Surface Design  است.

5 ویژگی منحصر به فرد این دوره آموزشی چیست ؟

 • انجام 100 تمرین غیر تکراری و نکته دار
 • استفاده از بیش از 16 سال تجربه تدریس کلاس های حضوری دانشگاهی و آموزشگاهی دکتر مهدی موحدنیا
 • استفاده از تکنیک های آموزش پروژه محور
 • ارائه نکات طلایی و ترفند های سرعت بخشی به طراحی
 • انجام پروژه ها به صورت گام به گام با ذکر جزئیات

در این دوره در 3 پارامتر زیر حرفه ای شوید :

 • نقشه خوانی صنعتی
 • مدلسازی سه بعدی قطعات
 • مونتاژ حرفه ای قطعات
 • استخراج نقشه صنعتی با درج علائم و جزئیات

جزییات بیشتر

سوالات متداول

1- پیش نیاز این دوره آموزشی چیست ؟

پیش نیاز این دوره آموزشی پکیج کتیا سطح 1 با تدریس دکتر مهدی موحدنیا است که در این سایت موجود می باشد.

2- مکمل این دوره چه دوره یا تخصص هایی است ؟

در کنار این دوره پکیج نقشه خوانی صنعتی و در صورت تمایل به حرفه ای شدن در کتیا، پکیج کتیا سطح  2 و 3 بسیار مفید می باشد.

3- توانایی فراگیر پس از گذراندن این دوره چیست ؟

این پکیج به گونه ای طراحی شده است که مبتدی ترین افراد نیز به سطح عالی در مدلسازی سه بعدی ، مونتاژ و نقشه کشی برسند. فراگیر بعد از این پکیج به راحتی می تواند در دفاتر مهندسی و کارگاه ها مشغول به کار شود و یا به عنوان مدرس در آموزشگاه ها تدریس نماید.

4- بازار کار نرم افزار CATIA در داخل و خارج کشور چگونه است ؟

دلیل انتخاب اغلب کاربران این نرم افزار، قدرت سطح سازی کتیا می باشد. در ایران طراحان قالب برای ایجاد کویته قالب از این نرم افزار استفاده می کنند. طراحان صنعتی برای طراحی بدنه دستگاه ها ترجیح می دهند از بین نرم افزارهای مهندسی مکانیک کتیا را برگزینند.در خارج از کشور شرکت های بزرگ هواپیمایی بوئینگ و ایرباس طراحی های خود را با کتیا انجام می دهند.

لذا برای یک کاربر که در ایران این نمر افزار قدرتمند را فراگرفته است، سه مسیر شغلی وجود دارد:

 • کار در دفاتر طراحی داخل کشور
 • اپلای کردن و کار در یکی از شرکت های خارجی
 • طراحی صنعتی در داخل کشور و ارسال برای شرکت های خارج از کشور و کسب درآمد ارزی

5-با شرکت در این دوره آموزشی چه فایل هایی را دریافت خواهید نمود؟

ادر این بسته آموزشی هر تمرینی انجام شده است، فایل این تمرین به صورت CATpart ضمیمه شده است. هم چنین در قسمت مونتاژ مجموعه فایل های اسمبلی در ورژن V5 R21 ارائه شده است.

6-آیا امکان دریافت مدرک از این دوره آموزشی وجود دارد؟

پس از مشاهده فیلم های آموزشی و گذراندن آزمون و پروژه این دوره، سه نوع گواهینامه قابل ارائه است.

انواع مدرک:
الف) گواهینامه معتبر مجتمع آموزشی امیرکبیر :
مدرک چاپی توسط آموزشگاه که به مهر و تایید مدیرآموزشگاه می رسد و درخواست آن رایگان بوده تا یک هفته پس از درخواست صادر می گردد.

ب) گواهینامه فنی و حرفه ای:
جهت گرفتن این مدرک، متقاضی باید پروژه خود را در سایت بارگذاری کرده و هزینه آزمون را اینترنتی واریز نماید. این مبلغ شامل ثبت پورتال ، خرید کارت آزمون و هزینه صدور مدرک می باشد.
فراگیر در سایت درخواست مدرک را داده و مدارک خود را بارگذاری می نماید. پس از تایید پروژه پایانی برای متقاضی درخواست آزمون فنی و حرفه ای می نماید.
این آزمون در دو مرحله کتبی و عملی برگزار می شود. زمان هر آزمون به صورت تلفنی به متقاضی اعلام می شود.
مرحله اول آزمون به صورت آنلاین در محل فنی و حرفه ای اصفهان است که چهل تست در مدت زمان چهل دقیقه بدون نمره منفی می باشد. لازم است قبل از هر آزمون نمونه سوالات فنی و حرفه ای به فراگیر داده شود. نتیجه این آزمون به محض اتمام آزمون در لینک .................... قابل رویت است.
در صورت قبولی از این آزمون ( نمره بالای 50) از فنی و حرفه ای با فراگیر گرفته شده و نوبت آزمون عملی مشخص می گردد. در صورت عدم مراجعه به موقع و یا رد شدن تا ...... امکان آزمون عملی مجدد است.
در صورت قبولی گواهینامه زیر برای متقاضی صادر شده که همکاران ما به صورت فایل برای فراگیر ارسال می کنند.
این گواهینامه در 172 کشور معتبر و قابل ترجمه می باشد.

ج) مدرک بین المللی QAL:
شرکت QAL یکی از شرکت های معتبر جهان می باشد که در دو بخش فعالیت می کند 1) ممیزی و صدور گواهینامه های ایزو 2) ممیزی برگزاری دوره های آموزشی با استاندارد بین المللی و صدور گواهینامه های آموزشی. این شرکت انگلیسی گواهینامه هایی که توسط مراکز آموزشی مورد تایید خود درخواست می شود را صادر می نماید. موسسات آموزشی مورد تایید QAL با استانداردهای آموزشی روز دنیا فعالیت می نمایند و ایزو کیفیت آموزش دریافت کرده اند. مجتمع آموزشی امیرکبیر بیش از 7 سال است که استاندارد های مورد تایید شرکت QAL را کسب کرده و مورد تایید این شرکت قرار دارد. لذا افرادی که قصد مهاجرت دارند از این مدرک برای ارائه به سفارت استفاده می کنند و این مدرک در بین مدارک بین المللی اعتبار زیادی در سفارت دارد. این مدرک با مهر برجسته صادر می شود و از طریق درگاه های سایت QAL قابل استعلام است.
همچنین این مرکز از معتبرترین مراجع دنیا یعنی سازمان ASCB دارای تایید صلاحیت می باشد. جهت مشاهده گواهی تایید صلاحیت شرکت QAL انگلستان مستقیما از سایت ASCB بر لینک زیر کلیک نمایید:
http://portal.ascb.com/Statement/104Statement.pdf

7- تفاوت این دوره با سایر محصولات آموزشی دیگر چیست؟

هدف از این دوره فقط ارائه فیلم آموزشی به فراگیر نیست. یکی از تفاوت های پکیج آموزشی کتیا سطح یک با سایر محصولات آموزشی مشابه، پشتیبانی و ارتباط با مدرس با تجربه این دوره با فراگیران است. هم چنین امکان برگزاری کلاس های رفع اشکال انلاین یا حضوری با مدرس نیز وجود دارد. بزرگترین تمایز پکیج آموزشی Catia سطح یک با سیار پکیج های مجازی ،امکان اخذ سه نوع مدرک از مجتمع آموزشی امیرکبیر اصفهان است.

پشتیبانی دوره و تماس با ما
شماره تماس
۰۹۰۲۲۲۰۷۱۶۲
ایمیل
eamirkabir.esf@gmail.com
پشتیبانی حضوری
اصفهان-مجتمع آموزشی امیرکبیر

تماس با ما

  روش پشتیبانی و پاسخگویی در امیرکبیر:

  پس از خرید محصول و مشاهده فیلم ها در صورت بروز هر نوع مشکل با شماره 09022207162 تماس حاصل نموده و درخواست رفع آن را می نمایید. در صورت نیاز به مکالمه با مدرس دوره جناب آقای دکتر مهدی موحدنیا زمان مشاوره رزرو کرده و به صورت تلفنی یا آنلاین با مدرس ارتباط خواهید داشت. در صورتی که نیاز به رفع اشکال حضوری در اصفهان یا آنلاین دارید، پس از ارتباط با کارشناس ( به صورت تلفنی یا تیکت از طریق سایت) درخواست کلاس خصوصی نموده و در اسرع وقت جلسه ای برای شما هماهنگ خواهد شد.

  مشاوره رایگان دریافت دوره آموزشی:
  از زمان خرید محصول به مدت یکسال می توانید از یک جلسه مشاوره (ده دقیقه) استفاده نمایید.

  دیدگاه و امتیاز کاربران
  متوسط امتیاز ها
  0
  ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
  5 ستاره
  0
  4 ستاره
  0
  3 ستاره
  0
  2 ستاره
  0
  1 ستاره
  0

  دیدگاهها

  هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

  اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “پکیج آموزشی پروژه و تمرین کتیا”

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
 • سطح دوره : پیشرفته و مبتدی
 • نوع دوره : مجازی
 • زبان دوره : فارسی
 • شامل 103 جلسه
 • پیش نیاز : آموزش کتیا سطح 1 (مقدماتی)
 • ساعت 29 آموزش
 • مدرک تخصصی
 • 100% دوره تکمیل شده است
 • دوره های مرتبط

  آموزش نرم افزار پاورمیل (PowerMILL)

  آموزش نرم افزار پاورمیل (PowerMILL)
  پیشرفته و مبتدی

  9 ساعت آموزش
  0 دانشجو
  ۷۶۰,۰۰۰ تومان

  آموزش داشبوردهای مدیریتی در اکسل
  پیشرفته و مبتدی

  15 دقیقه آموزش
  23 دانشجو
  ۳۵۰,۰۰۰ تومان
  preloader