×
×
خانه » محصول » آموزش نرم افزار inventor

آموزش نرم افزار inventor
پیشرفته و مبتدی

شامل توضیحات ، لیست دروس و اطلاعات دوره

محتوای بسته آموزش نرم افزار inventor چیست ؟

این بسته شامل 40 درس از آموزش نرم افزار اینونتور است که به صورت قدم به قدم چهار محیط یا ماژول از این نرم افزار جامع تدریس شده است.

محتوای پکیج اینوتور مقدماتی :

ترسیم دوبعدی با محیط اسکچ sketcher

طراحی و مدلسازی سه بعدی با محیط Part Design

مونتاژ قطعات صنعتی و طراحی دستگاه در محیط Assembly Design

استخراج نقشه های ساخت و نقشه های کارگاهی و نقشه مرکب در محیط  Drafting

 • درج علائم در نقشه ،تلرانس گذاری، بالن گذاری در نقشه های مرکب
 • درج جدول و لوگو در نقشه
 • گزارش گیری از طراحی(مرکز ثقل، ممان اینرسی،جرم قطعات)

معرفی عمومی نرم افزار inventor :

نرم افزار Autodesk Inventor جزء نرم افزارهای مدلسازی 3 بعدی است، که دارای محیط کاربرپسند می­باشد. محیط این نرم افزار تقریبا شبیه نرم افزار اتوکد است. در نسخه جدید سعی بر آسان تر و سریع تر شدن کار با آن و ارتباطش با نرم افزارهای دیگر شده است.

نرم افزار Inventor یکی از کامل ترین نرم افزارهای طراحی ماشین آلات و مکانیزم های مکانیکی می باشد، که به علت داشتن کتابخانه کامل از قطعات استاندارد برای طراحی ماشین آلات پیشنهاد می گردد.

در این پکیج آموزشی، تمام تکنیک های ترسیم دو بعدی Sketching ، مدلسازی قطعات صنعتی Parts Modeling ، مونتاژ قطعات در محیط اسمبلی Assembly Building و طراحی و ترسیم نقشه Drawing آموزش داده خواهد شد.

در این پکیج آموزشی قدم به قدم و با ذکر جزییات تمامی قسمت های طراحی نرم افزار Inventor تدریس شده است. فراگیر پس ازخرید این پکیج آموزشی می تواند بدون نیاز به استاد و به صورت فراگیر در حد حرفه ای طراحی خود را انجام دهد. در پایان این دوره آموزشی، فراگیر می تواند با مراجعه به وب سایت مجتمع آموزشی امیرکبیر اصفهان درخواست مدرک فنی و حرفه ای داده و به آزمون های سازمان آموزش فنی و حرفه ای معرفی گردد.

چرا یک مهندس  نیاز به یادگیری  INVENTOR دارد ؟

اینونتور یک نرم‌افزار طراحی مکانیکی می باشد، که توسط شرکت اتودسک ارائه شده است. توانایی این نرم‌افزار باعث شد که در سال 2007 پرفروش ترین نرم‌افزار طراحی سه بعدی در جهان نام بگیرد.  باتوجه به این که این نرم افزار سازگاری بسیار خوبی با سایر نرم افزارهای گروه CAD دارد، می تواند در بسیاری از سازمان هایی که نقشه­ های قدیمی و در محیط CAD  دارند مستقر شده و دارای سازگاری قابل قبولی می­باشد.

با توجه به اینکه این نرم افزار بسیار ساده تر و کاربرپسند تر از نرم افزارهای مشابه مانند CATIA و  Solidworks می باشد، پیشنهاد می شود برای راحتی و سهولت کار از این نرم افزار استفاده شود. همچنین به دلیل محیط های مختلف این نرم افزار که طراحی چرخ دنده، چرخ زنجیر و … را راحت تر می کند، کاربران ترجیح می­دهند از این نرم افزار استفاده کنند.

نرم افزار INVENTOR چه قابلیت هایی دارد ؟

نرم افزار inventor دارای محیط های کاری زیر می­باشد :

Part Modeling: طراحی قطعات مکانیکی در این قسمت انجام می شود.

Assembly: کاربر در این محیط می­تواند قطعات مدل شده خود را اسمبلی و مونتاژ نمایید.

Drawing: در این محیط به راحتی می توان نقشه ای مناسب از نماهای قطعات رسم شده در نرم افزار را بدست آورد و با پسوندDWG ذخیره کرد و در نرم افزار های دیگر مانند اتوکد از آن استفاده کرد.

Sheet Metal: این محیط برای طراحی ورقکاری و گرفتن نمای گسترده قطعات استفاده می­شود.

Welding: جوشکاری قطعات مختلف به صورت عادی و یا استاندارد در این محیط انجام می شود و نرم افزار توانایی محاسبات مربوط به جوشکاری را دارا می­باشد.

Presentation: برای ایجاد نمای انفجاری و متحرک سازی از این محیط استفاده می­شود.

Pipping: در این محیط میتوان با رسم مسیر لوله ها و انتخاب استاندارد مربوط ، لوله کشی صنعتی را انجام داد.

Frame Generation: در این قسمت به راحتی می توان با داشتن فریم سازی سازه های فلزی با مقاطع استاندارد ایجاد کرد.

Design Accelerator: این نرم افزار دارای محیط های دیگری برای طراحی چرخ دنده، چرخ زنجیر، تسمه، پولی، شفت و … می باشد که از جمله مزایای این نرم افزار به شمار می رود.

مخاطب دوره آموزشی INVENTOR چه کسانی هستند؟

تمامی دانشجویان مکانیک و مهندسین عزیز و هر آن کس که به مدل سازی قطعات صنعتی علاقمند است، می تواند از محتوای این بسته آموزشی استفاده نماید.

مسیر آموزش دوره Inventor چطور خواهد بود ؟

این بسته آموزشی بسیار هوشمندانه طراحی شده است . دوره مجازی  Inventorاز صفر تا صد در چهار گام اصلی طراحی شده است.

در گام اول به بحث ترسیم دوبعدی قطعات در محیط Sketch پرداخته می­شود و بعد از مقید کردن نقشه در این محیط در گام دوم وارد محیط Part می شود. در این محیط نقشه دو بعدی به سه بعدی تبدیل شده و در مرحله سوم مدلهای سه بعدی ایجاد شده در محیط Part را مونتاژ می نماید. در انتها نقشه اجرایی آنها استخراج می شود.

3 ویژگی منحصر به فرد این دوره آموزشی چیست ؟

 • استفاده از تکنیک های آموزش پروژه محور
 • ارائه نکات طلایی و ترفند های سرعت بخشی به طراحی
 • امکان گرفتن مدرک فنی و حرفه ای پس از مشاهده فیلم ها و گذراندن آزمون و پروژه پایانی

در این دوره در 4 پارامتر زیر حرفه ای شوید :

 • طراحی هر نوع قطعه صنعتی و غیر صنعتی
 • ایجاد مجموعه های مونتاژی و طراحی دستگاه
 • نقشه کشی صنعتی با استفاده از درفتینگ نرم افزار
 • استفاده از کتابخانه قطعات استاندارد
جزییات بیشتر

سوالات متداول

1- پیش نیاز این دوره آموزشی چیست ؟

بهتر است فراگیرقبل از دوره با استفاده از کتاب نقشه کشی صنعتی 1 تالیف احمد متقی پور با نماها، پرسپکتیو، برش ها و استثنائات برش آشنا شود.

2- مکمل این دوره چه دوره یا تخصص هایی است ؟

در کنار این دوره پکیج اینونتور پیشرفته با تدریس مهندس محمد وحیدا و دوره آنلاین طراحی و ساخت ماشین آلات صنعتی بسیار سودمند می باشد. هم چنین پکیج نقشه خوانی صنعتی و یا دوره حضوری نقشه خوانی صنعتی و تلرانس گذاری ابعادی و هندسی تاثیر زیادی در آموزش دارد.

3- توانایی فراگیر پس از گذراندن این دوره چیست ؟

فراگیر پس از گذراندن دوره توانایی کار کردن در شرکت فنی و مهندسی مکانیک را دارد. در این شرکت ها طراحی قطعات صنعتی از روی نقشه و مونتاژ قطعات صنعتی دستور کار است. آشنایی با قطعات استاندارد و طراحی چرخ دنده و چرخ تمسه و چرخ زنجیر در این شرکت ها می تواند به افزایش پایه حقوق مهندس کمک نماید. هم چنین در این شرکت ها مهندسی که با طراحی ماشین آلات صنعتی و فرآیند های ساخت و تولید آشنایی دارد به سرعت پیشرفت می نماید.

4- بازار کار نرم افزار اینونتور در داخل و خارج کشور چگونه است ؟

این نرم افزار محبوب ترین نرم افزار طراحی ماشین آلات چه در ایران و چه در خارج از کشور است. امروزه این نرم افزار در ایران برای ساخت ماشین آلات صنعتی جای خود را پیدا کرده و روز به روز نیاز به اپراتور این نرم افزار بیشتر می شود . رنج پرداخت حقوق به اپراتور اینونتوردر سال 1401 بین ده میلیون تا بیست میلیون تومان بسته به میزان تسلط به این نرم افزار متغیر است.

در خارج از ایران نیز این نرم افزار بسیار مورد استقبال است. به علت اینکه لایسنس سالانه نرم افزار21000 دلار می باشدو معمولاً کاربران شخصی توانایی خرید این نرم افزار را نخواهند داشت. بنابراین به شخصی که از ایران این نرم افزار را بانسخه های رایگان فراگرفته است، موقعیت شغلی بسیار زیادی پیشنهاد می شود.

5- با شرکت در این دوره آموزشی چه فایل هایی را دریافت خواهید نمود؟

تمامی فایل هایی که مدرس در حین آموزش استفاده می کند در داخل پک آموزشی قرار گرفته است. اینکار به دو منظور انجام شده است که این فایل تمرینی برای دوستان علاقمند باشد و هم مهندسین محترم بتوانند از نکاتی که در فیلم آموزش داده می شود به راحتی استفاده نمایند.

  لیست فایل های موجود در پک مجازی Inventor شامل موارد زیر است :

40 جلسه تخصصی و با کیفیت فول اچ دی شامل فیلم های تدریس شده

پوشه تمرینات درس به درس

فایل های کمکی و فیلم های روش نصب نرم افزارها

6- آیا امکان دریافت مدرک از این دوره آموزشی وجود دارد؟

پس از مشاهده فیلم های آموزشی و گذراندن آزمون و پروژه این دوره، سه نوع گواهینامه قابل ارائه است.

انواع مدرک:
الف) گواهینامه معتبر مجتمع آموزشی امیرکبیر :
مدرک چاپی توسط آموزشگاه که به مهر و تایید مدیرآموزشگاه می رسد و درخواست آن رایگان بوده تا یک هفته پس از درخواست صادر می گردد.

ب) گواهینامه فنی و حرفه ای:
جهت گرفتن این مدرک، متقاضی باید پروژه خود را در سایت بارگذاری کرده و هزینه آزمون را اینترنتی واریز نماید. این مبلغ شامل ثبت پورتال ، خرید کارت آزمون و هزینه صدور مدرک می باشد.
فراگیر در سایت درخواست مدرک را داده و مدارک خود را بارگذاری می نماید. پس از تایید پروژه پایانی برای متقاضی درخواست آزمون فنی و حرفه ای می نماید.
این آزمون در دو مرحله کتبی و عملی برگزار می شود. زمان هر آزمون به صورت تلفنی به متقاضی اعلام می شود.
مرحله اول آزمون به صورت آنلاین در محل فنی و حرفه ای اصفهان است که چهل تست در مدت زمان چهل دقیقه بدون نمره منفی می باشد. لازم است قبل از هر آزمون نمونه سوالات فنی و حرفه ای به فراگیر داده شود. نتیجه این آزمون به محض اتمام آزمون در لینک .................... قابل رویت است.
در صورت قبولی از این آزمون ( نمره بالای 50) از فنی و حرفه ای با فراگیر گرفته شده و نوبت آزمون عملی مشخص می گردد. در صورت عدم مراجعه به موقع و یا رد شدن تا ...... امکان آزمون عملی مجدد است.
در صورت قبولی گواهینامه زیر برای متقاضی صادر شده که همکاران ما به صورت فایل برای فراگیر ارسال می کنند.
این گواهینامه در 172 کشور معتبر و قابل ترجمه می باشد.

ج) مدرک بین المللی QAL:
شرکت QAL یکی از شرکت های معتبر جهان می باشد که در دو بخش فعالیت می کند 1) ممیزی و صدور گواهینامه های ایزو 2) ممیزی برگزاری دوره های آموزشی با استاندارد بین المللی و صدور گواهینامه های آموزشی. این شرکت انگلیسی گواهینامه هایی که توسط مراکز آموزشی مورد تایید خود درخواست می شود را صادر می نماید. موسسات آموزشی مورد تایید QAL با استانداردهای آموزشی روز دنیا فعالیت می نمایند و ایزو کیفیت آموزش دریافت کرده اند. مجتمع آموزشی امیرکبیر بیش از 7 سال است که استاندارد های مورد تایید شرکت QAL را کسب کرده و مورد تایید این شرکت قرار دارد. لذا افرادی که قصد مهاجرت دارند از این مدرک برای ارائه به سفارت استفاده می کنند و این مدرک در بین مدارک بین المللی اعتبار زیادی در سفارت دارد. این مدرک با مهر برجسته صادر می شود و از طریق درگاه های سایت QAL قابل استعلام است.
همچنین این مرکز از معتبرترین مراجع دنیا یعنی سازمان ASCB دارای تایید صلاحیت می باشد. جهت مشاهده گواهی تایید صلاحیت شرکت QAL انگلستان مستقیما از سایت ASCB بر لینک زیر کلیک نمایید:
http://portal.ascb.com/Statement/104Statement.pdf

7- تفاوت این دوره با سایر محصولات آموزشی دیگر چیست؟

هدف از این دوره فقط ارائه فیلم آموزشی به فراگیر نیست. یکی از تفاوت های  پکیج آموزشی INVENTOR با سایر محصولات آموزشی مشابه، پشتیبانی و ارتباط با مدرس با تجربه این دوره با فراگیران است. هم چنین امکان برگزاری کلاس های رفع اشکال آنلاین یا حضوری با مدرس نیز وجود دارد. بزرگترین تمایز پکیج آموزشی INVENTOR با سایر پکیج های مجازی ،امکان اخذ سه نوع مدرک از مجتمع آموزشی امیرکبیر اصفهان است.

پشتیبانی دوره و تماس با ما
شماره تماس
۰۹۰۲۲۲۰۷۱۶۲
ایمیل
eamirkabir.esf@gmail.com
پشتیبانی حضوری
اصفهان

تماس با ما

  روش پشتیبانی و پاسخگویی در امیرکبیر:

  پس از خرید محصول و مشاهده فیلم ها در صورت بروز هر نوع مشکل با شماره 09022207162 تماس حاصل نموده و درخواست رفع آن را می نمایید. در صورت نیاز به مکالمه با مدرس دوره جناب مهندس وحیدا زمان مشاوره رزرو کرده و به صورت تلفنی یا آنلاین با مدرس ارتباط خواهید داشت. در صورتی که نیاز به رفع اشکال حضوری در اصفهان یا آنلاین دارید، پس از ارتباط با کارشناس ( به صورت تلفنی یا تیکت از طریق سایت) درخواست کلاس خصوصی نموده و در اسرع وقت جلسه ای برای شما هماهنگ خواهد شد.

  مشاوره رایگان دریافت دوره آموزشی:
  از زمان خرید محصول به مدت یکسال می توانید از یک جلسه مشاوره (ده دقیقه) استفاده نمایید.

  دیدگاه و امتیاز کاربران
  متوسط امتیاز ها
  0
  ۶۶۲,۵۰۰ تومان
  5 ستاره
  0
  4 ستاره
  0
  3 ستاره
  0
  2 ستاره
  0
  1 ستاره
  0

  دیدگاهها

  هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

  اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “آموزش نرم افزار inventor”

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  ۶۶۲,۵۰۰ تومان
 • 3 دانشجو
 • سطح دوره : پیشرفته و مبتدی
 • نوع دوره : مجازی
 • زبان دوره : فارسی
 • شامل 40 جلسه
 • پیش نیاز : بدون پیشنیاز
 • 15 ساعت آموزش
 • مدرک تخصصی
 • 100% دوره تکمیل شده است
 • دوره های مرتبط

  طراحی سازه های بتنی با نرم افزار Etabs
  پیشرفته و مبتدی

  15 دقیقه آموزش
  26 دانشجو
  ۱,۳۰۰,۰۰۰ تومان

  پکیج آموزشی متلب (matlab)

  0 دانشجو
  ۵۰۰,۰۰۰ تومان

  رویت آرکیتکچر – Revit Architecture

  16 دانشجو
  ۱,۱۲۵,۰۰۰ تومان
  preloader