×
خانه » دپارتمان عمران » طراحی ورودی برای خانه
03 مرداد 1398

طراحی ورودی برای خانه

اولین برداشت ما از یک خانه از طریق مسیر دسترسی به ان حاصل میشود که حال و هوا را برای مواجهه با انچه درون خانه است اماده میسازد.

ورودی رابطه ی بین فضای داخل و خارج خانه است.طراحی این قسمت میتواند مهارت طراح را به نمایش بگذارد.در این قسمت خانه باید در نظر داشت که حد فاصلی از در ورودی  تا اولین فضای داخلی طراحی گردد این طراحی میتواند به صورت فیزیکی و با کمک مصالح ساختمانی باشد و یا می تواند با استفاده از تکنیک های داخلی و دکوراتیو انجام پذیرد.این ریز فصا در بخش عمومی خانه قرار دارد و باید توجه داشت که ورودی هر خانه در عمل هدایت کننده ی فرد به پذیرایی،اشپز خانه و دست شویی است.

هال ورودی:

هال در حقیقت گذرگاهی برای عبور از فضایی به فضای دیگر در خانه است.هال اولین فضایی است که توسط افراد در ورود به خانه دیده میشود و میتواند ذهنیت انها را نسبت به دیگر قسمت های خانه بسازد.در این فضا میتوانید خلاقیت خود را نشان دهید.از جالباسی ها و جا کفشی های دکوراتیو استفاده کنید.استفاده از گلدان های گل طبیعی به فضا زیبایی خاصی میبخشد.

برای اینکه ورودی بزرگ تر وروشن تر به نظر برسد رنگ روشن و درخشان برای دیوارهای این مکان انتخاب کنید و توجه داشته باشید هرچه اثاثیه کمتر باشد این فضا ازادتر و بازتر می شود استفاده از رنگ های شاد،فضای ورودی را زیبا و جذاب می کند،و نیز باعث ایجاد تنوع در ساختار معماری خانه می شود.ورودی خانه معرف شخصیت ساکنین خانه است.ورودی هر خانه باید فضایی برای استقبال از مهمانان داشته باشد.

نور پردازی سطح ورودی در صورتی که چراغ های دیواری مناسب و کافی نباشند به کار گیری منبع بالاتاب مخفی نزدیک به حاشیه ی تزیینی در ساختمان است که تاکید را بر حاشیه ی تزئینی و یا بر مجموعه ی گیاهان و درختان دو طرف ورودی می گذارد.

یک ورودی و هال روشن میتواند این امکان را به افراد دهد تا به اسانی محل اویختن کت خود را بیابند،کفش های خود را پیدا کرده و به پا کنند.اما نور پردازی منعطف و قابل تنظیم برای این فضا لازم است و میتواند این امکان را فراهم سازد تا در زمان ها و شرایط مختلف،حال و هوا و احساس های مختلف و مناسب را در فضای ورودی و هال ایجاد کرد.

اگر ورودی شما کوچک و تاریک است انرژی (چی)برای وارد شدن به بخش های مختلف خانه دچار مشکل خواهد شد.زیرا این مکان باید از روشنایی کافی برخوردار باشد.در صورت امکان نصب یک لوستر با کریستال های کوچک باعث افزایش (چی)مثبت و مفید میشود اما اگر این کار با سبک دکوراسیون شما سازگاری ندارد از لامپ های هالوژن یا نور افکن های کوچک چند جهته اسفاده نمایید و نور را به چهار گوشه ورودی پخش نمایید.

اگر ورودی کوچک است  یک اینه ی بزرگ در این مکان نصب کنید ولی مراقب باشید که اینه را جلوی در ورودی قرار ندهید زیرا از نظر فنگ شویی این کار انرژی های مثبت را باز پس می فرستد.

Eamirkabir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader