×
خانه » دپارتمان عمران » همه چیز درباره ی تری دی پانل ها
03 مرداد 1398

همه چیز درباره ی تری دی پانل ها

دیوار تری دی پانل(3D Panel)

متشکل از یک لایه عایق پلی استایرن انبساطی کند سوز است که بین دو صفحه مشبک مفتولی قرار گرفته به گونه ای که این سه لایه توسط خرپاهای قطری به صورت جوش یا مفتول های برش گیر به یکدیگر متصل شده اند پس از نصب این پانل ها بتن از دو طرف روی ان پاشیده می شود.

موارد کاربرد تری دی پانل دیواری

دیوار باربر میتوان از انها به عنوان دیوار باربر در سوله ها و ساختمان های صنعتی،دیوارهای محوطه،ساختمان های بدون اسکلت(معمولا یک یا دو طبقه و عمدتا در انبوه سازی هاست)و… استفاده کرد.

دیوار غیر باربر میتوان از انها به عنوان دیوار های غیر باربر مثل دیوار های خارجی و داخلی در طراحی ساختمان های فولادی و بتنی استفاده کرد و این سیستم به دلیل خصوصیاتی چون سبکی و عایق حرارتی بودن در برج ها هم بسیار کاربرد دارد.

 تری دی پنل سقفی به صورت افقی یا شیب دار با شیب کم به عنوان عضو باربر خمشی و دیافراگم افقی عمل می نمایند.در دیافراگم های پنلی از انجا که شبکه پانل دارای مقدار کمی است باید دیافراگم از طریق میلگرد تقویتی،تقویت گردد.

 

اجزاء تشکیل دهنده و روش ساخت

تری دی پنل یک دیوار پیش ساخته است که از دو قسمت،هسته عایق پلی استایرن نسوز(یونولیت) و شبکه های پیش جوش فولادی (مش) تشکیل شده است که به وسیله مفتول های فلزی به صورت خرپا به یکدیگر متصل می باشند و با نصب و بتن پاشی روی انها سازه بسیار مقاوم و محکم می شود.

عملکرد تری دی پانل ها

تری دی پانل ها هم قابلیت باربری دارند و هم در برابر حرارت و صوت عایق هستند.تری دی پانل ها در انتقال بار های عمود بر صفحه مانند یک خرپای سه بعدی فضایی و در برابر بارهای در راستای صفحه مانند دیوار های باربر عما می کنند.

 

مزایای استفاده از تری دی پانل ها

  • نصب اسان و سرعت در اجرا
  • سبکی دیوار های ساخته شده در مقایسه با سایر مصالح
  • عایق در برابر حرارت،صوت و رطوبت و برودت
  • مقاوم در برابر اتش سوزی
  • ازادی عمل در اجرای طرح های متنوع
  • نفوذ ناپذیری در برابر حشرات و موش
  • افزایش عمر مفید ساختمان و دستگاه های تاسیساتی
  • صرفه جویی در هزینه ها مانند پی سازی و تهویه مطبوع

 

 

Eamirkabir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader